Teatralny sylwester z Edith Piaf

fot. Maciej Mikulski  

Spektakl Piaf według Pam Gems w reżyserii Jana Szurmieja od czasu premiery cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem widzów (rekordzista obejrzał go już 11 razy!). Ta historia rozgrywa się na ulicy, w sali koncertowej, w Paryżu, Nowym Jorku i w wyobraźni artystki.

Wzdłuż przebiegnę ziemię całą
Mogę zrobić sobie „trwałą”
Jeśli tylko będziesz chciał…
Na otwarte ruszę morze
Purpurową kieckę włożę
Jeśli tylko będziesz chciał…


Śpiewała Edith Piaf w jednej ze swoich niezapomnianych piosenek. Opowieść o burzliwym, pełnym namiętności życiu „paryskiego wróbelka” będzie można zobaczyć na Dużej Scenie Teatru im. Wandy Siemaszkowej w ostatni dzień roku.

Główną rolę grają przemiennie dwie uzdolnione muzycznie aktorki Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie – Dagny Cipora i Małgorzata Pruchnik-Chołka. Śpiewane przez nie piosenki boskiej Piaf, w polskich przekładach Andrzeja Ozgi, zachowują nastrój i poetykę brzmień znane z oryginałów.

Muzyczny spektakl zostanie zaprezentowany w sylwestrowy wieczór o godz. 17:00 (w roli tytułowej Dagny Cipora) i 21:00 (w roli tytułowej Małgorzata Pruchnik-Chołka). Wszyscy goście Teatru zostaną uraczeni tradycyjną lampką szampana i słodkim upominkiem.

Ostatnie bilety można zakupić osobiście w Kasach Teatru oraz poprzez stronę internetową.