Trwa przebudowa ulic w śródmieściu Rzeszowa. Zamknięcie odcinka ul. Siemieńskiego

W poniedziałek o godz. 12 z ruchu wyłączony zostanie odcinek ul. Siemieńskiego w Rzeszowie. Dla kierowców przygotowane zostały objazdy.

W Rzeszowie trwa jedna z największych drogowych inwestycji ostatnich lat – przebudowa układu ulic w północno-wschodniej części śródmieścia. – Wartość tej inwestycji to prawie 50 mln zł, z czego duża cześć to dofinasowanie z Unii Europejskiej – mówi Marek Ustrobiński, zastępca prezydenta Rzeszowa. W ramach tej inwestycji przebudowane zostaną m.in. ulice: Siemieńskiego, Fredry, Batorego, Styki.

W najbliższy poniedziałek (8 lutego) wykonawca inwestycji rozpocznie burzenie mostu nad potokiem Przyrwa, w ciągu ul. Siemieńskiego i budowę nowej przeprawy. W związku z tym odcinek ul. Siemieńskiego zostanie wyłączony z ruchu. Chodzi o odcinek drogi o długości ok. 30 metrów, znajdujący się pomiędzy skrzyżowaniem ul. Siemieńskiego z Ciepłowniczą i Gen. Maczka a terenem za mostem na Przyrwie.

Kierowcy, chcąc dostać się na ul. Siemieńskiego, będą musieli korzystać z oznakowanych objazdów ulicami Kochanowskiego lub Partyzantów. Ruch pieszy w rejonie prowadzonych prac będzie odbywał się oznakowanym traktem biegnącym od strony ul. Ciepłowniczej do ul. Siemieńskiego.

W związku z trwającą inwestycją od poniedziałku wprowadzone zostaną także zmiany w funkcjonowaniu komunikacji publicznej. Zmianie ulegną rozkłady jazdy linii nr N1, 5, 9, 12, 29 i 59. Dotychczasowe trasy tych linii będą pomijać przystanki: Siemieńskiego Dom Studenta 01 oraz Żółkiewskiego / Chocimska 01. Na al. Gen. Maczka zostaną ustawione tymczasowe przystanki dla powyższych linii.

Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa