Pasmo sukcesów krośnieńskiego „Kopernika”

Pasmo sukcesów „Kopernika”. Uczniowie I LO w Krośnie sięgnęli gwiazd

Dwójka uczniów krośnieńskiego „Kopernika” Izabela Znój i Mateusz Winiarski z medalem XVII Międzynarodowej Olimpiady Lingwistyki Matematycznej w Yongin (Korea Południowa). Natomiast Aleksander Lenart z klasy IIb reprezentował Polskę w międzynarodowej Olimpiadzie Astronomicznej.

Na etapie krajowym Izabela Znój i Mateusz Winiarski zajęli odpowiednio 7. i 5. lokatę, co zagwarantowało im miejsce w polskiej reprezentacji, która wyruszyła do Korei. Tam udało im się zdobyć brązowy medal, co więcej absolwentka I LO w Krośnie, uzyskała wyróżnienie indywidualne. Z roku na rok zwiększa się zainteresowanie Olimpiadą, co nie powinno dziwić, możliwość wyjazdu do innych często egzotycznych krajów jest niezwykle kusząca opcją. W tej edycji miasto, które odwiedzili wywarło na nich duże wrażenie, wyjazd pozwolił na poznanie obcej kultury i spotkanie wyjątkowych ludzi.

W obrazie całej szkoły warto wyróżnić klasę IIb, do której uczęszcza Aleksander Lenart, startujący w Międzynarodowej Olimpiadzie Astronomicznej oraz Dominik Bysiewicz przygotowujący się do Międzynarodowych Zawodów Matematycznych Państw Bałtyckich.