Uczniowie z Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle ponownie najlepsi w województwie. 8 kwietnia będą reprezentować Podkarpacie w ogólnopolskim finale Olimpiady ZUS

Zespół Szkół nr 4 w Jaśle, jako jedna z 17 szkół w Polsce, wchodzi do ogólnopolskiego finału Olimpiady ZUS. W bieżącym roku szkolnym, uczniowie tej szkoły byli najlepsi spośród 1607 uczniów z 57 podkarpackich szkół ponadpodstawowych biorących udział w Olimpiadzie.

W wojewódzkim finale pokonali 19 zespołów z podkarpackich szkół, m.in. z Mielca, Sanoka, Tarnobrzega , Jarosławia i Strzyżowa. Drugie miejsce w województwie zajęli uczniowie z V Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Mielcu, a trzecie z Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Strzyżowie.

– W pierwszym etapie olimpiady wszyscy uczniowie pisali testy samodzielnie, a dopiero po ich ocenie wybrano trzy najlepsze prace. Ich autorzy zmierzyli się 11 stycznia w etapie wojewódzkim. Tym razem działali jako zespół. Tę fazę konkursu przeprowadziliśmy zdalnie przy użyciu platformy internetowej. Ma to oczywiście związek z sytuacją pandemiczną. Ogólnopolski finał olimpiady zaplanowany jest na 8 kwietnia. Warto wspomnieć, że uczniowie z ZS nr 4 w Jaśle, także w ubiegłym roku byli najlepsi na Podkarpaciu – informuje Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie podkarpackim.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych od wielu lat organizuje w szkołach ponadpodstawowych „Lekcje z ZUS”. To projekt edukacyjny, którego celem jest nauczanie o ubezpieczeniach społecznych, świadczeniach i obowiązkach przedsiębiorców. Co roku „Lekcjom” towarzyszy konkurs dla uczniów pt. „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Konkurs od 2017 ma status Olimpiady.

Młodzież może wygrać w olimpiadzie wiele cennych nagród rzeczowych a laureaci poziomu ogólnopolskiego konkursu mogą liczyć na indeksy lub dodatkowe punkty w rekrutacji na uczelnie wyższe, m.in. na Uniwersytet Gdański, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Wykaz uczelni znaleźć można na www.zus.pl.

Źródło: ZUS