Uprowadzili, pobili i okradli 31-latka. Czterech mężczyzn usłyszało w tej sprawie zarzuty

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie trzech mieszkańców powiatu sanockiego, którzy są podejrzani o rozbój, bezprawne pozbawienie wolności, pobicie oraz groźby karalne. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. W sprawie zarzuty usłyszał także mężczyzna, który miał kierować działaniem sprawców.

Do zdarzenia doszło końcem listopada na terenie powiatu sanockiego. Z uzyskanych informacji wynikało, że 31-latek został siłą zabrany przez trzech mężczyzn do samochodu, którzy następnie zawieźli go na posesję 61-latka i tam pobili. Później mieli przewieźć pokrzywdzonego do lasu, pobić i zabrać mu pieniądze w kwocie około 2600 złotych.

Zaraz po zgłoszeniu, policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców. W wyniku podjętych czynności, funkcjonariusze zatrzymali czterech mieszkańców powiatu sanockiego wieku 29, 34, 36 i 61 lat, mogących mieć związek z tą sprawą. Mężczyźni zostali doprowadzeni do komendy i osadzeni w policyjnym areszcie. Trzech mężczyzn w wieku 29, 34 i 36 lat usłyszało zarzuty rozboju, bezprawnego pozbawienia wolności, pobicia oraz kierowania gróźb karalnych.

Sąd Rejonowy w Sanoku przychylił się do wniosku policji oraz prokuratury i zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. Wobec 61-latka, któremu zarzucono kierowanie działaniem sprawców, zastosowany został dozór policyjny. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: podkarpacka.policja.gov.pl