W Jedliczu odbyła się zbiórka krwi

W dniu 22 czerwca br. w sali kinowej Orlen Południe w Jedliczu odbyła się II Edycja Krwiodawstwa, która w tym roku wpisuje się Tydzień Wolontariatu organizowanego przez Fundację Orlen. Głównymi organizatorami byli pracownicy Orlen Oil w Jedliczu (Dorota Gondela, Sylwia Czekańska, Bogdan Kłapkowski, Bogdan Młocek i Marcin Józefowicz), którzy w ramach wolontariatu pracowniczego już po raz drugi przeprowadzili akcję krwiodawstwa wraz z Fundacją Kompas i Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

W tym roku, mimo trudnych warunków atmosferycznych (niesamowity upał) krwiodawcy nie zawiedli i pozytywnie odpowiedzieli na zaproszenie. Łącznie zarejestrowało się 48 osób, z czego 38 osób zostało pozytywnie zakwalifikowanych i oddało krew tj. ponad 17 litrów krwi. Jest to wynik lepszy niż uzyskany w roku ubiegłym – wówczas zebrano ponad 12 litrów krwi.

„Cieszymy się, w tym roku było nas więcej. Dołączyły do nas Orlen Południe i PGNIG Technologie wraz ze swoimi Klubami Honorowych Dawców Krwi. Nie zawiedli strażacy z OSP z Gminy Jedlicze i sportowcy z KS Karpaty Krosno. Nieoceniona jest także pomoc pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Długiego, które zadbały o część gastronomiczną. Była to druga edycja i już teraz można śmiało stwierdzić, że wpisze się jako cykliczne wydarzenie i przynajmniej raz w roku będziemy je organizować w Jedliczu. Cieszy fakt, że udało się zebrać więcej krwi niż przed rokiem, co przełoży się na ratowanie ludzkiego zdrowia i życia” – wspomina Marcin Józefowicz, jeden z organizatorów akcji.

Każdy, kto wczoraj pojawił się w sali kinowej otrzymał prezenty, ufundowane przez sponsorów: Fundację Orlen, Orlen Oil, PGNiG Technologie, Orlen Południe i Klub HDK z Jedlicza.

Patronat Honorowy nad akcją objęli: Poseł na Sejm RP Piotr Babinetz, Starosta Krośnieński Jan Pelczar oraz Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik.

Patronat medialny: portal krosno112.pl, portal terazkrosno.pl, krosnofera.pl, Telewizja Obiektyw i Trendy Radio.

Informacja nadesłana