W Krośnie panuje atmosfera do robienia biznesu. Jest możliwość wsparcia 90 osób, które założą działalność gospodarczą. Rekrutacja trwa!

W Krośnie panuje atmosfera do robienia biznesu. Można otrzymać łącznie ponad 54 tysiące złotych wsparcia !

Miasto realizuje Program Rewitalizacji Miasta Krosna na lata 2016-2023, w ramach którego rzeszowska firma STAWIL, dzięki pozyskanym funduszom unijnym, ma możliwość wsparcia łącznie 90 osób, które założą działalność gospodarczą.

Właśnie ruszyła pierwsza tura rekrutacji! Przystąpić do projektu mogą osoby mające 30 lat lub więcej, które są bezrobotne lub bierne zawodowo i zamieszkują w Krośnie, gminie Korczyna lub gminie Jedlicze.

Dodatkowo muszą spełniać jeden z wybranych warunków:

– być kobietą,

– mieć 50 lat lub więcej,

– być bezrobotnym powyżej 12 miesięcy,

– być osobą z niepełnosprawnościami,

– posiadać wykształcenie średnie lub niższe.

Dziewięćdziesiąt osób otrzyma 23 050 złotych na zakup sprzętu i wyposażenia oraz dodatkowo 31 200 złotych na koszty związane z utrzymaniem firmy przez okres 12 miesięcy (opłacenie ZUS, podatków, czynszu itp.) .

Aby ułatwić mieszkańcom staranie się o powyższe pieniądze Miasto udostępni od 3 do 6 marca
(wtorek, środa od 8.00 do 11.00, czwartek, piątek od 11.00 do 14.00) punkt w Dzielnicowym Domu Ludowym w Polance, w którym będzie można złożyć dokumenty rekrutacyjne.

Dzielnicowy Dom Ludowy wraz z otoczeniem został zrewitalizowany w ramach projektu realizowanego przez Gminę Miasto Krosno w partnerstwie z Muzeum Podkarpackim w Krośnie oraz Cechem Rzemiosł Różnych w Krośnie pn. „Rewitalizacja obiektów użyteczności publicznej w celu nadania im nowej funkcji społecznej” – obiekt ma teraz pełnić przede wszystkim funkcje społeczno-aktywizacyjne dla mieszkańców dzielnicy, będzie również służył jako baza do realizacji projektów „miękkich”, w tym np. projektu realizowanego przez firmę Stawil – informuje dr Tomasz Soliński Zastępca Prezydenta Miasta Krosna.

Wszystkie niezbędne informacje dotyczące projektu firmy Stawil można uzyskać na stronie internetowej w biurze projektu na ulicy Langiewicza 29 w Rzeszowie oraz pod numerami telefonu: 793 795 130 lub 17 307 00 90

Zachęcamy do skorzystania z tej atrakcyjnej możliwości wsparcia swojego pomysłu, która jest bezpieczną formą sprawdzenia się w biznesie i na otwartym rynku – powiedziała Dagmara Lech Wiceprezes Zarządu Stawil sp. z o.o.

informacja prasowa