W Krzemiennej nad Sanem otwarto Muzeum Złotej Rybki

1 czerwca 2019 r. w Krzemiennej nad Sanem w gminie Dydnia otwarto Muzeum Złotej Rybki. W uroczystości wzięła udział wójt gminy Dydnia Alicja Pocałuń.

Na tę wyjątkową imprezę do jedynego takiego muzeum na świecie zaprosiliśmy małych i dużych fanów wodnych przygód. Wszystkich zabraliśmy w niesamowitą podróż do krainy dziecięcych marzeń. Bo kto z nas nie marzył o złotej rybce i życzeniach, które spełnia. U nas jest to możliwe. Nasze złote rybki spełniają marzenia – mówi Grzegorz Schabiński, właściciel muzeum.

A zobaczyć można tam bardzo wiele. Można przejść się np. po dnie jeziora, zobaczyć rybki, nie tylko te, które goszczą w naszych wodach. – Oczywiście największą atrakcją jest „złota rybka” – tą mogą zobaczyć tylko nieliczni, a dlaczego tak jest, to dowiecie się dopiero, po przybyciu do naszego muzeum – dodaje Grzegorz Schabiński.

Otwarcie muzeum odbyło się w Dniu Dziecka, nie mogło więc zabraknąć atrakcji dla najmłodszych. Był przejazd kolorową ciuchcią, można było odwiedzić chatkę wędkarza, zrobić sobie zdjęcie przy jachcie czy posłuchać ciekawych historii dotyczących jeziora i rzeki. Było też wspólne rodzinne biesiadowanie dla sympatyków i mieszkańców gminy Dydnia.

fot. przesłane przez Organizatora