Warsztaty teatralne, Teatr Papahema w ramach wydarzenia Wjazd Króla 2019

RCKP w Krośnie zaprasza na warsztaty.

PRZEBIEG WARSZTATÓW – Każdy dzień będzie składał się z następujących elementów:

Warsztaty rozpoczną się od krótkiej rozgrzewki fizycznej, która nauczy uczestników w szybki sposób przygotować ciało do aktywności fizycznej, co pozwala uniknąć kontuzji. Zaproponowane przez instruktorów ćwiczenia korzystnie wpływają na dyscyplinę i koordynację ciała.

Następnie odbędą się ćwiczenia emisyjne, impostacyjne oraz dykcyjne, które mają na celu pobudzenie rezonatrów w ciele oraz przygotowanie aparatu mowy do profesjonalnego, donośnego i wyrazistego mówienia na scenie. W toku warsztatów będą stawiane przed uczestnikami coraz trudniejsze zadania w tym zakresie.

Kolejnym punktem będą zadania aktorskie, które pomogą odnaleźć w uczestnikach autentyczne emocje, empatię, wyczucie na partnera oraz na otaczający świat.

Ostatnim etapem będzie wykorzystanie teatru formy: stwarzanie nowej jakości z nieoczywistych materii i przedmiotów, ożywianie i wykorzystywanie tej formy w szerszym kontekście działań scenicznych. Nauczanie podstaw animacji pomoże rozwinąć kreatywne myślenie i wyobraźnię młodych uczestników.

Wszystkie elementy składowe warsztatów zostaną wykorzystane podczas tworzenia krótkiego pokazu towarzyszącego imprezie Wjazd króla. Pokaz w konwencji teatru ulicznego będzie nawiązywał do czasów Kazimierza Wielkiego. Inspiracją do scen budowanych metodą ożywiania obrazów będą historyczne anegdoty.

Młodzi instruktorzy, posiadający doświadczenie w pracy z młodzieżą twórcy Teatru PAPAHEMA, serdecznie zapraszają na tygodniowe warsztaty w twórczej, partnerskiej, wesołej atmosferze!

RCKP