Widowisko baletowe „Jaś i Małgosia”

Grupy baletowe RCKP

Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, sala widowiskowa, ul. Kolejowa 1, Krosno, województwo podkarpackie

Termin: 27 lutego 2021, godzina 17.00 oraz 28 lutego 2021, godzina 17.00

Szczegóły: www.rckp.krosno.pl

Bilety: 20 zł, 15 zł ulgowy

Bilety w sprzedaży w kasie RCKP:

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1 (p. 234)

Godziny otwarcia kasy RCKP:

poniedziałek – piątek 10.00-13.00 oraz 14.30-17.30

sobota 10.00-14.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem

Rezerwacja telefoniczna i internetowa:

13 43 218 98 w. 159 | sprzedaz.imprez@rckp.krosno.pl

Dodatkowe informacje: wydarzenie odbywa się w reżimie sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS. Do odwołania obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust oraz dezynfekcja rąk. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje oraz innych.

Widowisko baletowe „Jaś i Małgosia”

na motywach baśni braci Grimm „Jaś i Małgosia”

Choreografia i reżyseria: Monika Waga

Muzyka: Wojciech Kilar

Kostiumy: Barbara Lorens

Scenografia: Katarzyna Bartuś

Obsada: Grupy baletowe RCKP

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza i Grupy baletowe zapraszają do udziału w długo wyczekiwanym widowisku „Jaś i Małgosia”. W przygotowaniach do widowiska – w niezwykle trudnych, bo pandemicznych warunkach – brało udział blisko dwieście osób: uczestnicy zajęć baletowych, instruktorzy baletu i rodzice wspierający swoje utalentowane pociechy. W produkcję zaangażowane były także pracowanie krawieckie i scenograficzne, realizatorzy dźwięku i światła oraz zespół techników sceny. „Jaś i Małgosia” na motywach baśni braci Grimm to wydarzenie przygotowane z myślą o najmłodszych i tych nieco starszych sympatykach tańca klasycznego.

Zespół baletowy, liczący 6 grup, w tym ponad 80 tancerek, istnieje od 2011 roku. Instruktorem i choreografem jest Monika Waga. Do zespołu należą tancerki w wieku od 5 do 19 lat. Na bazie tańca klasycznego przygotowywane są choreografie do widowisk baletowych, w którym udział biorą wszystkie grupy. Do tej pory na scenie Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza zobaczyć można było widowiska: „Jak znaleźć prawdziwą księżniczkę”, „Piotruś Pan”, „Jak Marysia swoje gąski zgubiła” czy „Brzydkie kaczątko”.

Przydatne linki:

Jak znaleźć prawdziwą księżniczkę”, widowisko Grup baletowych RCKP (2019):

Źródło: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie

Fot. Paweł Matelowski