“Wieleżyński – alchemik ze Lwowa” na konsultacjach GreenFilmTourism 2021

W dniach 9 i 12 lipca odbyły się konsultacje społeczne, warsztaty online na temat wpływu kinematografii na promocję potencjału turystycznego, kulturowego, przyrodniczego i gospodarczego lokacji filmowych. W konsultacjach wziął udział Bogdan Miszczak producent filmu “Wieleżyński – alchemik ze Lwowa”. Opowiedział o produkcjach Telewizji Obiektyw, przedstawił miejsca, w których realizowane były zdjęcia do filmów.
W konferencjach wzięło udział każdego dnia po 25 osób związanych z turystyką i mediami, w celu wyznaczenia szlaku filmowego na terenie województwa małopolskiego.
Podczas wykładów wyświetlane były trailery filmów “Łukasiewicz – nafciarz romantyk” i “Wieleżyński – alchemik ze Lwowa”.

GreenFilmTourism to projekt, który powstał z myślą o wypromowaniu specyficznego waloru wzmacniającego atrakcyjność turystyczną pogranicza polsko-słowackiego. Jest nim dziedzictwo filmowe. Powstało tu bowiem mnóstwo filmowych produkcji, które wykorzystują atuty regionu takie jak: piękno krajobrazu i natury, bogactwo zabytków, barwną różnorodność żywej kultury, a także niezwykłe meandry historii tych ziem oraz magiczną aurę krążących tu legend.


“Wieleżyński – alchemik ze Lwowa”


Sponsorem głównym filmu jest PGNiG S. A., sponsorami wspierającymi GAZ-SYSTEM S. A. w Warszawie, ORLEN OIL, ORLEN POŁUDNIE, Splast Sp. z o.o., Krośnieński Holding Komunalny Sp. z o.o., JAFAR S.A. , PGNiG TECHNOLOGIE, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie, PRDM Sp. z o.o. w Jaśle, MPGK Jasło Sp. z o.o., Krosno Glass S.A.; Trans-Wiert Sp. z o.o. oraz Samorządy Małopolski i Podkarpacia. Film realizowany jest również ze środków Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie i Województwa Podkarpackiego w ramach programu Podkarpacka Kronika Filmowa.