Wiosna z Pazur(em)ą, czyli precz ze smutkiem i szarością

Cezary Pazura, polski aktor komediowy i satyryk będzie gościem Jasielskiego Domu Kultury. Artysta wystąpi z programem kabaretowym 25 kwietnia br. o godz. 18.00. Bilety w cenie 60 zł do nabycia w sekretariacie JDK lub online.

Absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej lubianych polskich aktorów oraz twórcą autorskiego kabaretu. Jako komik dał się poznać publiczności w pierwszym polskim sitcomie „13 posterunek”. Artysta ceni sobie jednak żywy kontakt z publicznością, dlatego stworzył wiele programów rozrywkowych i kabaretowych, z którymi występuje w całej Polsce.

Cezary Pazura zagrał w kilkudziesięciu filmach produkcji polskiej, austriackiej i niemieckiej. Jest laureatem wielu nagród. Grał m.in. u Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Kieślowskiego, Juliusza Machulskiego, Władysława Pasikowskiego. Niezapomniane aktorskie kreacje stworzył m.in. w takich filmach jak: dwie części „Sztosu” i „Killera” w trzech częściach „Psów” „Chłopaki nie płaczą”, „Kariera Nikosia Dyzmy”, „Szczęśliwego Nowego Jorku”, „E=mc²” oraz „Tato”. W 2010 roku zadebiutował jako reżyser filmu „Weekend”. Aktor użyczał także głosu w wielu produkcjach zagranicznych. W 2017 roku wydał autobiografię pt. „O sobie z Pazurem”.

Artysta nie miesza się do polityki. Uprawia satyrę obyczajową. Hasłem przewodnim jego najnowszego programu jest „Precz ze smutkiem i szarością”.

(JDK)