Wkrótce ruszą zdjęcia do najnowszej produkcji Telewizji Obiektyw

Wczoraj (28.07.2020 r.) w Jaśle przed projekcją filmu “Łukasiewicz Nafciarz Romantyk” odbyła się konferencja prasowa poświęcona najbliższym planom produkcyjnym Telewizji Obiektyw. Bogdan Miszczak Producent Filmowy zdradził kim będzie bohater kolejnej produkcji Telewizji Obiektyw “Wieleżyński – alchemik ze Lwowa”.

Zdjęcia do filmu rozpoczną się pod koniec sierpnia. Dokument fabularyzowany poświęcony będzie Marianowi Wieleżyńkiemu, który był nie tylko pionierem światowego gazownictwa, ale także założycielem pierwszej na świecie firmy opartej na akcjonariacie pracowniczym.
“Wieleżyński – alchemik ze Lwowa” powstaje w ramach cyklu “Wizjonerzy Naftowej Ziemi Obiecanej”. Bohaterem pierwszego filmu z tego cyklu był twórca przemysłu naftowego – Ignacy Łukasiewicz.

Głównym Sponsorem filmu jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. w Warszawie

Reżyserem najnowszej produkcji Telewizji Obiektyw będzie Mariusz Bonaszewski, który jednocześnie wcieli się w postać syna Mariana Wieleżyńskiego – Leszka. Za zdjęcia do filmu odpowiada Mariusz Konopka. Scenariusz napisała Małgorzata Sobieszczańska.

Konferencja prasowa w Jaśle, 28.07.2020 r.