Wniosek o pozwolenie na budowę południowej obwodnicy Rzeszowa złożony

Pełniący obowiązki prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak złożył w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim wniosek o wydanie pozwolenia na budowę południowej obwodnicy miasta. Jest to czwarta próba uzyskania tej decyzji przez rzeszowski ratusz.

– Jestem dobrej myśli, wierzę, że decyzja zezwalająca na realizację tej inwestycji zostanie wydana tak szybko jak to będzie tylko możliwe – powiedział podczas konferencji prasowej w PUW pełniący obowiązki prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak.

– Wierzymy głęboko, że wniosek, który powstał pod fachowym okiem prezydenta Marka Bajdaka, przejdzie pozytywnie weryfikację i będziemy mogli szybko wydać decyzję ZRID – mówiła wojewoda Ewa Lenart.

Na wydanie ZRID-u Podkarpacki Urząd Wojewódzki ma 90 dni. Południowa obwodnica Rzeszowa ma mieć długość około 6 kilometrów. Droga połączy ulicę Podkarpacką z aleją Sikorskiego, zmniejszając ruch w rejonie ulicy Kwiatkowskiego i alei Powstańców Warszawy. Częścią obwodnicy będzie prawie kilometrowy most przez Wisłok. Koszt inwestycji szacowany jest na około 450 milionów złotych.

Fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki