Wolontariat nie taki straszny. Strachy zapraszają chętnych do pomocy!

Nocne Teatralia Strachy to festiwal sztuk alternatywnych, który powstał 14 lat temu – i od tamtej pory, co roku powraca do Krosna, by odkrywać rozległe, fascynujące światy sztuki alternatywnej. To festiwal niekończących się przeżyć artystycznych, mający realny wkład w rozwój kultury miasta i regionu, wspierający rozmaite działania lokalne oraz promujący różnorodne formy twórczości niezależnej. W dodatku stale rozbudowuje swoją formułę i podejmuje nowe wyzwania, co sprawia, że pozostaje jednym z wyraźniejszych punktów na mapie polskich wydarzeń związanych ze sztuką offową.

Najbliżej tych wydarzeń są właśnie Wolontariusze, czyli osoby nieodpłatnie pomagające w organizacji.

Jak sami organizatorzy przedsięwzięcia przyznają, Nocne Teatralia Strachy nie byłyby takie, gdyby nie ogromny wkład twórczej pracy i pozytywnej energii ze strony Wolontariuszy, aktywnie uczestniczących w przygotowaniach do każdej odsłony festiwalu. To właśnie ich godny podziwu zapał i entuzjazm, w połączeniu z licznymi talentami, kreatywnością, znacząco decyduje o skali oraz wyjątkowej atmosferze całego wydarzenia. I utwierdza w przekonaniu, że kolejna edycja imprezy po prostu nie może się bez nich obejść.

Dlatego w związku z nadchodzącą 14. odsłoną Festiwalu rusza kolejny nabór Strachowych Wolontariuszy.

Dlaczego warto zostać Wolontariuszem?

Osoby biorące udział w tym przedsięwzięciu mają okazję do bliskiego, rzadko spotykanego gdzie indziej kontaktu z pasjonującymi zjawiskami, pochodzącymi z różnych dziedzin sztuki. Mogą na wiele sposobów rozwijać swoje pasje, zdobyć cenną, praktyczną wiedzę oraz doskonalić przydatne umiejętności. Działania w zakresie Strachowego Wolontariatu pozwalają również na realizację praktyk studenckich i zyskanie doświadczenia przydatnego w życiu zawodowym. Ponadto, zapewniają również upominki w formie wolontariackiej wyprawki, pierwszeństwo wstępu na bezpłatne warsztaty, realizowane w ramach 14. edycji Festiwalu Nocne Teatralia Strachy, a także kontakt z wieloma ciekawymi ludźmi oraz świetną zabawę.

Strachowymi Wolontariuszami mogą zostać osoby w każdym wieku! Jeżeli uważasz, że to właśnie TY powinieneś zostać Wolontariuszem podczas 14. edycji Nocnych Teatraliów Strachy, wypełnij kartę zgłoszeniową:

https://docs.google.com/forms/d/1s89OI93POzykWVQavEf3kJH3VUGvRJwRdd1NhPMY2QI/viewform?edit_requested=true

Zainteresowani wolontariatem mogą znaleźć więcej informacji na stronie festiwalu: http://nocneteatralia.pl/wolontariat a także na portalu Facebook czy Instagram (@nocneteatralistrachy)

Organizatorzy na zgłoszenia czekają do 25 czerwca! Wydarzenie zrealizowano przy wsparciu finansowym Gminy Miasto Krosno.

Źródło: Teatr s.tr.a.c.h.