WSIiZ w Rzeszowie zaprasza na wernisaż online

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zaprasza do udziału w internetowym wernisażu oraz wystawie sztuki pt. „Ludzie pracy”. Pomysł na cykl fotografii dotyczący pracy w różnych grupach społecznych zainicjowany został przez mgr Dominikę Piętak z Zakładu Grafiki Komputerowej Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej. Inspiracją dla niej były zdjęcia Lewisa Hine’a – zaangażowanego społecznie fotografa, który w swoich pracach ukazywał między innymi wyzysk będący udziałem dzieci i młodzieży.

W momencie, w którym wydajemy katalog, trwa pandemia SARS-CoV-2 (koronawirusa). Jest to czas, w którym jak w soczewce skupiają się problemy pracownic i pracowników. Jeszcze przed pandemią mieliśmy do czynienia z nierównościami społecznymi, „uśmieciowieniem rynku pracy”, czy fatalną sytuacją służby zdrowia. Dziś sytuacja grup, na których skupiona została nasza uwaga, jest jeszcze trudniejsza. Całkowita lub częściowa utrata zarobku, brak świadczeń socjalnych, niezapewnienie higienicznych i bezpiecznych warunków pracy, niewystarczalna opieka zdrowotna w razie zachorowania to tylko część problemów, z jakimi borykają się pracownicy” – zwraca uwagę mgr Dominika Piętak.

Zdjęcia składające się na wystawę „Ludzie pracy” zostały wykonane w Polsce oraz w Ukrainie. Projekt zrealizowało 46 studentów w ramach pracowni fotografii cyfrowej w semestrach zimowych 2018/2019 oraz 2019/2020. Ze względu na pandemię wernisaż prac odbędzie się online.

Termin wernisażu: 29 kwietnia o godzinie 18:00. Aby wziąć udział należy dołączyć do wydarzenia na Facebooku. ->https://www.facebook.com/events/227461788690587/<https://www.facebook.com/events/227461788690587/><https://www.facebook.com/events/227461788690587/>

Źródło: WSIiZ w Rzeszowie

fot. WSIiZ w Rzeszowie