Wspierajcie akcję Podkarpackie Dzieciom!

Cel to 100 tysięcy złotych. Na razie udało się zebrać ponad 10 tysięcy. Tak przebiega zbiórka pieniędzy prowadzona przez samorząd województwa i Fundację „Iskierka”, która ma na celu zebranie funduszy na remont pracowni USG na oddziale Onkohematologii Dziecięcej w Szpitalu Klinicznym nr 2 w Rzeszowie. Warto się przyłączyć, zwłaszcza, że jest wiele ciekawych licytacji!

W ramach akcji trwają aukcje internetowe na portalu Allegro Charytatywni, gdzie można wylicytować wiele interesujących rzeczy i atrakcji. Jest to między innymi pióro, które przynosi szczęście. Jego właścicielką jest Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej – Małgorzata Jarosińska – Jedynak. Pochodząca z Podkarpacia minister jeszcze do niedawna kierowała tym resortem i jak mówi, właśnie tym piórem podpisała wówczas kilka ważnych i strategicznych z punktu widzenia naszego kraju decyzji.

Jest też coś dla fanów motoryzacji i mocnych wrażeń. Grzegorz Grzyb – jeden z najwybitniejszych polskich rajdowców pochodzący z Rzeszowa – postanowił, że zabierze zwycięzcę licytacji na przejażdżkę na odcinku testowym podczas 30. Rajdu Rzeszowskiego w tym roku. Tego króla kierownicy nikomu nie trzeba specjalnie przedstawiać. Wystarczy tylko fakt, że jest to wielokrotny mistrz i wicemistrz Polski oraz Słowacji w sportach motorowych. Do tej pory uczestniczył w ponad 330 rajdach i wyścigach. Prędkość oferowanej przejażdżki będzie zależeć prawdopodobnie od stanu nerwów zwycięzcy licytacji. Na pewno jednak czas spędzony z tym wybitnym kierowcą będzie niesamowitą przygodą i bezcenną okazją do podejrzenia mistrzowskich umiejętności rajdowca z fotela pasażera.

Dla miłośników czekolady też jest coś specjalnego, a mianowicie wiklinowy kosz wkształcie serca wypełniony przeróżnymi wyrobami czekoladowymi z wytwórni M. Pelczar Chocolatier w Korczynie koło Krosna. Właściciel tej fabryki słodkości to utalentowany i utytułowany cukiernik. Ma na swoim koncie m.in. podwójne mistrzostwo Polski w cukiernictwie.

Licytacji jest znacznie więcej, wciąż pojawiają się nowe, dlatego warto śledzić na bieżąco konta allegro Fundacji Iskierka a także fanpage akcji Podkarpackie Dzieciom na Facebooku.

Dodatkowo 18 lutego odbędzie się licytacja na żywo w Radio Rzeszów, gdzie będzie można na żywo przeżyć emocje związane z podbijaniem ceny. Akcja ma celu zebranie 100 tys. złotych na remont i modernizację dwóch pracowni USG w Szpitalu Klinicznym nr 2 w Rzeszowie. Jest to kontynuacja ubiegłorocznej zbiórki pieniędzy w ramach Samorządowego Balu Charytatywnego. Wtedy za 350 tys. złotych udało się kupić nowoczesny aparat USG. Teraz akcja ma na celu zebranie pieniędzy na remont pracowni, w których będą wykonywane badania, aby stały się bardziej przyjazne dla małych pacjentów z oddziału Onkohematologii Dziecięcej. Liczy się każda złotówka. Wszystkie osoby, które chciałyby wesprzeć akcję i podarować coś na licytację proszone są o kontakt z koordynatorem akcji Panią Elżbietą Wojnar pod nr tel. 0-606-742-564.

Zebrana dotychczas kwota ponad 10 tys. złotych to wpłaty od firm, osób prywatnych i instytucji biorących udział w wyzwaniu polegającym na czytaniu bajki i wpłacaniu dowolnych kwot na konto zbiórki. Więcej o akcji na stronie:

https://www.podkarpackiedzieciom.pl/

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego