Wyścig „Solidarności” przejedzie przez Krosno. W czwartek (10.09) będą utrudnienia w ruchu

W czwartek (10.09) ulicami Krosna przejedzie 31. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków. W ramach II etapu wyścigu zawodnicy pokonają trasę Krosno – Nowy Sącz. Przybycie wielu zawodników wraz z ekipami technicznymi oraz sam ich przejazd przez miasto i okolicę spowoduje utrudnienia w ruchu drogowym w godzinach od 14:00 do 14:30. Utrudnienia pojawią się także w obrębie Rynku, gdzie zlokalizowany zostanie start drugiego etapu wyścigu.

Kolarze przejadą przez miasto następującymi ulicami: Rynek (start honorowy) a następnie: Piłsudskiego – Rondo Solidarności – Piłsudskiego – Krakowska – skrzyżowanie Krakowskiej z Podkarpacką – Popiełuszki (skrzyżowanie z drogą krajową nr 28) – Popiełuszki – Baczyńskiego (dojazd do startu ostrego- wyjazd z miasta Krosna w kierunku Dobieszyna Gmina Jedlicze).

Utrudnienia w ruchu w obrębie Rynku, ze względu na montaż i demontaż barier ochronnych i linii startu, mogą wystąpić już od godz. 10.00 do ok. godz. 18.00.

Na czas przejazdu zawodników i ekip technicznych im towarzyszących ruch na drogach zostanie całkowicie wstrzymany. Podobna sytuacja będzie również na drogach poprzecznych, łączących się z ulicami stanowiącymi trasę wyścigu.

Organizator wyścigu zwraca się z prośbą do kierujących pojazdami o stosowanie się do poleceń kierujących ruchem funkcjonariuszy policji, straży miejskiej i straży pożarnej. Prosimy również, aby w godzinach południowych nie parkować pojazdów na parkingach położonych wzdłuż ulic: Piłsudskiego i Sienkiewicza – od poczty w stronę Rynku i dalej do Placu Konstytucji 3-go Maja.

31. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków
Trasa tegorocznej edycji wyścigu prowadzi z Niska do Łodzi. Rozpocznie się 9 września lipca na ulicy Piotrkowskiej nieopodal Pasażu Schillera, a zakończy 12 września w Łodzi. Podczas rywalizacji, kolarze przejadą cztery etapy na terenie czterech województw: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego i łódzkiego. Do pokonania będą mieli 738 km.
Drugi etap 31. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków rozpocznie się 10 września 2020 r., z Krośnieńskiego Rynku o godz. 14:00.

Źródło: Urząd Miasta w Krośnie