WYSTAWA FOTOGRAFII „UKRAINA”. PRZEMYSŁAW NIEPOKÓJ-HEPNAR

Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, Galeria Fotografii, ul. Kolejowa 1, Krosno
Wystawa czynna: od 1 do 30 kwietnia 2022
Wstęp: wolny

Po czterech latach do Galerii Fotografii Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie wraca wystawa „Ukraina” autorstwa Przemysława Niepokój-Hepnara. Dwadzieścia fotografii prezentujących Ukrainę, jaką teraz chcielibyśmy widzieć to podróż w czasie, do udziału w której serdecznie zapraszamy.

O wystawie

Doświadczony i utalentowany artysta fotograf odbył niemal 10 podróży na Ukrainę w celu zebrania materiału na tę właśnie wystawę. Prezentowane zdjęcia pokazują Ukrainę piękną, dziką, niekiedy zaskakującą i otwartą na drugiego człowieka. Zobaczymy tu m.in. portrety mieszkańców Kijowa, Odessy, Lwowa, Zakarpacia czy Wołynia. Część z widocznych prac była nagradzana na prestiżowych światowych konkursach oraz prezentowana na międzynarodowych salonach fotografii. Wspólnie z autorem serdecznie zapraszamy na podróż do kraju pełnego bogatej historii oraz etnograficznej tradycji, wzbogaconej o kulturę europejską, a także zadziwiającego bogactwem swej natury oraz gościnnością.

Przemysław Niepokój-Hepnar

Członek Kolektywu Fotografów AFTERIMAGE, członek Fotoklubu Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, członek rzeczywisty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej z tytułem Artysty Fotografa RP. Ambasador marki Fujifilm Polska. Student grafiki komputerowej w mediach w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Za osiągnięcia na niwie artystycznej i naukowej trzykrotnie otrzymał stypendium Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W czerwcu 2016 roku został laureatem nagrody Prezydenta Miasta Krosna – za osiągnięcia w dziedzinie kultury. Jest także laureatem nagrody Zarządu Województwa Podkarpackiego – za szczególne osiągnięcia w twórczości fotograficznej. W 2018 roku został uhonorowany Medalem Za Zasługi dla Fotografii Polskiej (1918-2018) – odznaczeniem przyznawanym przez Kapitułę Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców – w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Laureat kilkudziesięciu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów fotograficznych – m.in. International Photography Awards, Monochrome Awards, ND Awards, International Photographer of the Year, National Geographic Polska, Krajowy Salon Fotografii Artystycznej w Żarach czy Otwarte Mistrzostwa Fotograficzne w Olsztynie. W fotografii interesuje go człowiek w ujęciu dokumentalnym i reporterskim.

Źródło: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie

Fot. Przemysław Niepokój-Hepnar