Wystawa malarstwa Agnieszki Słowik-Kwiatkowskiej

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zaprasza do udziału w wystawie malarstwa Agnieszki Słowik-Kwiatkowskiej. W Galerii Pomarańczowej zobaczyć można kilkadziesiąt obrazów – osobistą podróż artystki i to, co jej bliskie. Szczególnie gorąco zachęcamy do udziału w finisażu, podczas którego Agnieszka Słowik-Kwiatkowska opowie o wystawie, a o oprawę muzyczną zadba jej córka – Natalia Kwiatkowska – absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Krośnie, czterokrotnie wybrana Najlepszą Bluesową Wokalistką w Polsce.

Finisaż wystawy: 24 lutego 2023, godzina 18.00

Wystawa czynna: do 27 lutego 2023

Szczegóły: www.rckp.krosno.pl

Wstęp: wolny

Warto zobaczyć wystawę, na którą składa się kilkadziesiąt prac, warto też do nich wracać. Nieco przewrotnie, bo mówiąc o zakończeniu wystawy, będzie ono okazją do spotkania z autorką obrazów, ale także wysłuchania koncertu jej córki. Często podczas wystaw pojawia się oprawa muzyczna, jednak tutaj artystyczny duet matki i córki, w którym jedna tworzy obrazy, a druga muzykę, czyni to wydarzenie jeszcze cieplejszym i bliższym każdemu odbiorcy – tak o wystawie mówią organizatorzy.

Agnieszka Słowik-Kwiatkowska

Absolwentka Wydziału Konserwacji Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 1987 roku mieszka w Bieszczadach. Maluje nostalgiczne pejzaże, kwiaty, niezwykłe, pełne zadumy portrety, anioły, diabły oraz promieniujące energią obrazy przedstawiające konie. Dzieła artystki pokazują świat uczuć, emocji i doznań oraz oddają jej osobiste nastroje, które przekłada na język malarski. Do ulubionych motywów należą konie, które są miłością i pasją jej życia, a ich wizerunki najczęściej goszczą na płótnach.