Wystawa malarstwa, Sebastian Brożyna

Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, Galeria pod żyrandolem, ul. Kolejowa 1, Krosno

Wystawa czynna: do 13 listopada 2020

Spotkanie autorskie: 9 października 2020, godzina 17.30

Szczegóły: www.rckp.krosno.pl

Wstęp wolny

Dodatkowe informacje: wydarzenie odbywa się w reżimie sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS. Do odwołania obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust oraz dezynfekcja rąk. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje oraz innych.

Po raz pierwszy krośnieńska publiczność będzie mogła zobaczyć dzieła artysty podczas jego indywidualnej wystawy. Dla artysty malarstwo jako jedna z dziedzin sztuki okazała się niewystarczająca, dlatego zaczął przekraczać granice środków wyrazu, łącząc ze sobą rożne media. W tym przypadku jest to malarstwo i przedmioty z odzysku. To, co dla innych jest nieistotne, dla niego staje się treścią.

Sebastian Brożyna

Urodzony w 1979 roku w Sanoku. Absolwent PWSZ w Sanoku (licencjat z malarstwa w pracowni profesora Antoniego Nikla, 2005). Dyplom z malarstwa w pracowni profesora Stanisława Białogłowicza uzyskał w roku 2007 (Instytut Sztuk Pięknych, Uniwersytet Rzeszowski).

Uprawia malarstwo olejne i techniki własne. Zajmuje się także grafiką (druk wypukły).

Autor – gitarzysta – kompozytor – samozwańczy poeta. Członek grupy efemerydy – Grupa 110 oraz twórca Zespołu Niespokojnych Słów. Mieszka, pracuje i tworzy w Zabłotcach k/Sanoka. Jego prace znalazły miejsce w zbiorach prywatnych w Polsce, Niemczech i Norwegii.

Udział w wybranych wystawach zbiorowych:

Kwiecień 2005 – „Hybryda” Klub Pani K. Sanok

Maj 2005 – „Grupa 110” Biblioteka Muzyczna Rzeszów

24 marca 2019 – Aukcja Charytatywna „Dla Ani” BWA Sanok

28 czerwca – 30 sierpnia 2019 – „Miasteczko” BWA Sanok

15 listopada – 3 grudnia 2019 – Kolaż – Asamblaż BWA Olkusz

Źródło: RCKP w Krośnie