XI Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu. Obchody w Krośnie

W tym roku po raz kolejny Krosno jest współorganizatorem XI Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Podkarpaciu. Obchody rozpoczną się we wtorek 29 stycznia na Cmentarzu Żydowskim w Krośnie.

W budynku Cechu Rzemiosł Różnych odbędzie się prelekcja Bartosza Duszyńskiego z Muzeum Żydowskiego Galicja w Krakowie pt. „Historia Żydów w Polsce” . Będzie można również wysłuchać historii Siostry Katarzyny Kowalskiej ze Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej z Syjonu w Wielkiej Brytanii opowiadającej o roli Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej z Syjonu w dialogu chrześcijańsko-żydowskim.

Kolejny punkt obchodów to fascynująca wystawa pt. „Wszystkie drogi” z Muzeum Żydowskiego Galicja w Krakowie ukazująca losy siedemnastu osób pochodzących z terenów dawnej Galicji, które ocalały z Zagłady. Prezentuje ona różne drogi przetrwania, opisuje dramatyczne decyzje i niebezpieczeństwa, z którymi każda z tych osób musiała się zmierzyć.

W Krośnie wystawę można oglądać w budynku Cechu Rzemiosł Różnych przy ul. Piłsudskiego 14 w dniach od 29 stycznia do 5 lutego wstęp wolny.