Zamknięcie odcinka drogi przyszpitalnej

Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie informuje, że w dniach 18 kwietnia oraz 20 kwietnia 2023 roku zostanie zamknięty odcinek drogi przyszpitalnej znajdujący się obok remontowanego parkingu na przeciw budynku pralni.

W związku z realizacją prac, dojazd na parking znajdujący się przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym oraz na parking płatny przed wejściem głównym do budynku Szpitala, będzie możliwy wyłącznie przez ulicę Korczyńską od strony Krosna. Dojazd do budynku pralni, parkingów pracowniczych oraz dziedzińca przy windach będzie możliwy wyłącznie przez ulicę Korczyńską od strony Korczyny.

Przypominamy, od początku marca br. w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie trwa inwestycja, dzięki której przebudowywany jest parking znajdujący się 100 metrów od wejścia głównego, naprzeciw budynku pralni.

Dzięki inwestycji powstanie asfaltowa nawierzchnia, na której będzie mogło zaparkować docelowo ponad 200 samochodów. Ponadto zostaną utworzone chodniki, zainstalowane oświetlenie, szlabany, system parkingowy oraz monitoring. Przebudowa terenu związana jest również m.in. z odwodnieniami układu drogowego, budową ronda oraz dróg wewnętrznych.

Prace potrwają maksymalnie do końca listopada 2023 r.Inwestycja będzie realizowana w ramach zadania: “Poprawa dostępności do kompleksu budynków Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie poprzez przebudowę układu komunikacyjnego i parkingów etap I”.

Szacunkowa wartość zadania: 4.405.661,16 zł, dotacja z budżetu województwa podkarpackiego.

Za utrudnienia przepraszamy!

Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie