Zaproszenie na 16. edycję Galicja Blues Festival

Przed nami 16. odsłona festiwalu XVI Galicja Blues Festival. Do udziału w wydarzeniu zaprasza Robert Lenert Dyrektor Artystyczny Festiwalu.

Wydarzenie objęte patronatem Telewizji Obiektyw

XVI Galicja Blues Festival już 12 września. Festiwal będzie trwał trzy dni, podczas których Regionalne Centrum Kultur Pogranicza zmieni się w scenę dla wielu wyjątkowych artystów.

Pierwszy dzień minie pod hasłem “Wracamy do Monterey”.
W 1967r. festiwal zwiastował nadejście ery rocka wraz z jej głównymi odcieniami: blues rock, folk rock i psychedelic rock. Pełnym blaskiem rozbłysły na nim gwiazdy Janis Joplin czy Jimiego Hendrixa. Dzisiaj o przypomnienie ducha tamtej dekady postarają się polsko-brytyjski Acoustic Fly, oraz Los Agentos z autorskim, premierowym materiałem pochodzącym z właśnie przygotowanej do wydania płyty.

Dzień drugi festiwalu -„Vlakom do Texasu” – upłynie pod znakiem muzyki z pogranicza USA i Meksyku. Na scenie pojawi się zespół Teksasy z gościnnym udziałem Wojtka Cugowskiego i czołowa czesko-słowacka formacja WBand.

Ostatni dzień będzie obfitował w występy artystów z wielu kontynentów. Rozpoczną soliści Studia Piosenki Swing po nich przed publicznością pojawi się reprezentująca Polskę legendarna Zdrowa Woda, Argentynka Vanesa Harbek i jej blues Band oraz prosto z USA Wanda Johnson z zespołem.
Królował będzie blues nie stroniący od soulu, ostrych rock&rollowych wycieczek a nawet argentyńskiego tanga.