Zauroczony motylami – 6. spotkanie Klubu Ludzi z Pasją w JDK

Krzysztof Mazur, posiadacz dużej kolekcji rodzimych i egzotycznych motyli poprowadzi kolejne – szóste już – spotkanie Klubu Ludzi z Pasją w Jasielskim Domu Kultury. Odbędzie się ono 10 marca br. (wtorek) o godz. 17.00 w sali offowej JDK.

Pokazując interesujące okazy motyli z całego świata (wiele z nich pochodzi z wymiany z innymi kolekcjonerami), Krzysztof Mazur podzieli się z uczestnikami spotkania swoją rozległą wiedzą o świecie motyli. A jest to świat tajemniczy i pociągający, bowiem motyle to niezwykłe stworzenia: piękne, kruche i zwiewne, a jednocześnie wytrzymałe. Jedne żyją zaledwie kilka godzin, inne kilka miesięcy, żywiołem jednych jest ciepło i blask słońca, innych – chłód i ciemności nocy. Są wśród nich takie, które trzymają się niewielkiego terytorium i takie, które przemierzają tysiące kilometrów. Motyle wydzielają zapachy i wydają odgłosy, a ich zbudowane z łusek skrzydła mają rozpiętość od kilku milimetrów do ponad 20 cm.

Podziwiane przez niemal wszystkich motyle są natchnieniem dla artystów i obiektem badań naukowych dla lepidopterologów.

Spotkanie w świecie motyli z zafascynowanym tymi owadami Krzysztofem Mazurem będzie okazją do bliższego przyjrzenia się łuskoskrzydłym pięknościom i poszerzenia wiadomości na ich temat, a dla niektórych może również do wymiany okazów kolekcjonerskich.

JDK