„Zimowa Biesiada Poetycka” – cykl spotkań [online]

Emisja: co drugi czwartek, godzina 15.00
Miejsce: strona www.rckp.krosno.pl i media społecznościowe RCKP (Facebook, YouTube)

Wychodząc naprzeciwko narastającej potrzebie spotkania się z poezją, proponujemy formułę „Zimowej Biesiady Poetyckiej w odcinkach” online.

Biorąc pod uwagę ograniczenia jakie niesie taka forma, postaramy się sprostać temu trudnemu zadaniu i w kilku odcinkach przybliżyć twórczość członków Klubu literackiego oraz zaprzyjaźnionych z nami poetów. Będziemy chcieli spotykać się w doskonale znanej a może nie do końca odkrytej, przestrzeni Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza, tworząc przyjazne miejsce do prezentacji twórczości oraz sylwetek poetów.

Możliwość nadsyłania wierszy: na początek poprosimy wszystkich, którzy w zwykłym czasie wiosną i jesienią byli z nami, o przesłanie nam utworów najnowszych, które powstały w 2020 roku (mail: anna.jakubik@rckp.krosno.pl), my zaś postaramy się zaprezentować jak najpiękniej. W kolejnych odcinkach pochylimy się nad miłością, przemijaniem, poezją kobiecą i dla kobiet w damskim towarzystwie, powrócimy do almanachów poetyckich, w których jak na kliszy fotograficznej obraz tak w słowach i ich nieprzypadkowej konfiguracji, zatrzymane są uczucia, przeżycia i wspomnienia. Będziemy zapraszać twórców, artystów oraz przyjaciół poezji.

Planowaliśmy tradycyjne spotkanie z Państwem w ostatnim tygodniu stycznia, na naszej scenie, w gronie przyjaciół, ale sytuacja ogólna nie sprzyja temu pomysłowi, dlatego postanowiliśmy zaprosić Państwa 28 dnia stycznia o godzinie 15.00 do obejrzenia premiery pierwszego odcinka „Zimowej Biesiady Poetyckiej w odcinkach” – z niskimi ukłonami Anna Jakubik.

Kolejne odcinki: 11 lutego 2021, 25 lutego 2021

Źródło: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie