Zmarły na Covid-19 mężczyzna pochodził z powiatu krośnieńskiego

Dzisiaj rano rzecznik prasowy wojewody Małgorzata Waksmundzka-Szarek poinformowała o dwóch kolejnych ofiarach koronawirusa na Podkarpaciu. Zmarli to: 32-letnia kobieta z powiatu lubaczowskiego i 80-letni mężczyzna z powiatu krośnieńskiego.

Jak czytamy w komunikacje Centrum Medycznego w Łańcucie przyczyną zgonu mężczyzny było zakażenie Covid-19 z ciężkim zapaleniem płuc. „Pacjent zmarł w krótkim czasie po przyjęciu do szpitala (w pierwszej dobie pobytu), w dniu 29.03.2020 o godz. 23.55. Dodatkowo pacjent obciążony chorobami przewlekłymi (przewlekła choroba niedokrwienna serca, stenoza aortalna (zabieg planowany na wrzesień 2020), nadciśnienie tętnicze, cukrzyca typu 2, stan po koronaplastyce w 09.2019 r.)”

Z kolei przyczyną śmierci kobiety z powiatu lubaczowskiego było zakażenie COVID-19 z ciężkim zapaleniem płuc, niewydolnością oddechową oraz niewydolnością wielonarządową. „Zmarła w dziewiątej dobie, w dniu 30.03.2020 o godz. 7.00. Pacjentka obciążona chorobami towarzyszącymi (otyłość olbrzymia, cukrzyca ty 2, nadciśnienie tętnicze, zespół depresyjny). Ze względu na olbrzymią otyłość chora zdyskwalifikowana z terapii ECMO”.