Znamy wyniki Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok

Projekt „Nabierz tężyzny pod tężnią – Jasło oddycha zdrowo” zdobył największe poparcie mieszkańców w trzeciej edycji Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego (JBO). Jednak aż trzy projekty będą mogły być zrealizowane. Zgodnie z wyborem jaślan, oprócz głównego projektu dotyczącego budowy tężni solankowej, szansę na realizację uzyskały również dwa inne projekty: „Franciszkańskie kolędowanie z Alicją Majewską i Włodzimierzem Korczem” oraz „Murale dla mieszkańców Jasła”. Pula przeznaczona na budżet obywatelski wynosiła pół miliona złotych.

W tegorocznej edycji rywalizowało sześć projektów, ale najbardziej emocjonująca rywalizacja o pierwsze miejsce toczyła się pomiędzy dwoma nr 1 i 5: „Nabierz tężyzny pod tężnią – Jasło oddycha zdrowo” oraz „Pumptrack – budowa asfaltowego toru rowerowego w Jaśle”. Ostatecznie pierwsze miejsce wywalczył projekt nr 1 zdobywając 451 głosów i to on zagwarantował sobie pierwszeństwo w realizacji.

Dobrą wiadomością jest dodatkowo to, że w ramach tej edycji budżetu będą mogły być również zrealizowane jeszcze dwa projekty: Franciszkańskie kolędowanie z Alicją Majewską i Włodzimierzem Korczem oraz Murale dla mieszkańców Jasła. Jest to możliwe gdyż koszt zwycięskiego projektu nie wyczerpie całej puli pieniędzy przeznaczonych na tę edycję JBO, czyli 500 tys. zł. Zatem zgodnie z regulaminem, w takim przypadku, realizowane są również te projekty, które kolejno otrzymały największą liczbę głosów, a ich budżet mieści się w pozostałej puli środków.

– Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w tę edycję JBO, zarówno przy okazji składania projektów, jak również w czasie głosowania. Już w przyszłym roku będziemy mogli korzystać z efektów, jakie oferują zwycięskie projekty – informuje jasielski magistrat.

Źródło: Urząd Miasta w Jaśle