Zrzuć gabaryty na wiosnę

Krośnieński magistrat rozpoczyna kolejną wiosenną akcję sprzątania odpadów wielkogabarytowych i opon pod hasłem ”Zrzuć gabaryty na wiosnę”. Zgłoszenia będą przyjmowane telefonicznie od 23 do 30 marca w godz. 8:00 – 14:00.

Akcje kierowane są wyłącznie do właścicieli nieruchomości, którzy są objęci systemem odbioru odpadów komunalnych, czyli mają złożone stosowne deklaracje odbioru odpadów. Odpady wielkogabarytowe należy ustawiać w miejscach umożliwiających swobodny dojazd po drogach publicznych, załadunek odpadów i powrót specjalistycznego pojazdu o znacznych wymiarach i dużej masie. Odpady należy udostępnić w uzgodnionym dniu od godz. 6:15.

Odpady wielkogabarytowe będą odebrane tylko po wcześniejszym zgłoszeniu z podaniem miejsca i rodzaju odpadów. Zgłoszenia będą przyjmowane pod numerami telefonów:
13 47 48 488 lub 13 47 48 490

w godz. 8:00 – 14:00.

Mieszkańcy Krosna przez cały rok mogą korzystać także z usług Gminnego Punktu Odbioru Odpadów Komunalnych, gdzie bezpłatnie mogą zostawić niepotrzebne sprzęty domowe.Szczegółowe informacje oraz aktualności z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi są dostępne na stronie naszesmieci.krosno.pl.