Historyczny Pejzaż Podkarpacia

„Historyczny Pejzaż Podkarpacia”

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lokalnych społeczności, które są dumne ze swojej historii, Agencja „OBIEKTYW” tworzy cykl filmów dokumentalnych „Historyczny pejzaż Podkarpacia” pokazujący ważne dla regionu, ale mało znane wydarzenia historyczne.

Zainteresowanych nabyciem filmów naszej produkcji zapraszamy do kontaktu z redakcją:
tel. 13 493 80 06, e-mail: redakcja@tvobiektyw.pl

Filmy można kupić pojedynczo lub w zestawie w ozdobnym pudełku.

 

W ramach cyklu powstało sześć dokumentów fabularyzowanych:

” Nikifor moje drugie imię”
Fabularyzowana opowieść o Nikiforze Krynickim, malarzu, najwybitniejszym twórcy prymitywizmu. Film opowiada o jego ostatnich dniach życia spędzonych w sanatorium gruźliczym w Foluszu koło Jasła

„Rzeczpospolita Iwonicka – warto wiedzieć, trzeba zobaczyć”
Historia utworzenia w Iwoniczu Zdroju w 1944 roku republiki partyzanckiej.

„Czas Leśnych Kurierów”
Losy kurierów beskidzkich, w czasie II wojny światowej. W filmie przedstawiono sylwetki kurierów, m. in. Jana Łożańskiego i Aleksandra Rybickiego.

„Akcja Pensjonat”
Tytułowa „Akcja Pensjonat” została przeprowadzona przez oddziały Armii Krajowej w Jaśle, w nocy z 5 na 6 sierpnia 1943 roku. Sześciu żołnierzy Kedywu AK w spektakularny sposób uwolniło z niemieckiego więzienia 66 więźniów politycznych.

„Jako w niebie, tak i w Komańczy”
Film opowiada o pobycie Prymasa Polski Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Komańczy, gdzie był przetrzymywany w czasie internowania w latach 1955-56. Scenariusz filmu został oparty na historycznych materiałach archiwalnych, wspomnieniach siostry Bogumiły oraz pamiętnikach samego Prymasa Wyszyńskiego.

„Łukasiewicz – nafciarz, romantyk”
Film dokumentalno-fabularny o wybitnym Polaku, którego celem jest popularyzacja mało znanej historii o życiu i działalności nietuzinkowej osobowości, wizjonera, filantropa, dobrego i sprawiedliwego człowieka, a przede wszystkim patrioty – Ignacego Łukasiewicza. Premiera filmu odbyła sią 12 kwietnia 2019 roku w Jaśle.

„Historyczny Pejzaż Podkarpacia” – Trailer