O nas

Telewizja „OBIEKTYW” powstała na bazie krośnieńskiego radia „Fakty”. Pierwsze serwisy informacyjne dotyczyły tylko Krosna, ale z biegiem czasu udało się rozszerzyć działalność na inne miasta regionu. Dzisiaj Telewizja „OBIEKTYW” nadaje w Rzeszowie, Krośnie, Jaśle, Sanoku, Brzozowie, Lesku oraz  Ustrzykach Dolnych. Serwisy informacyjne emitowane są dwa razy w tygodniu za pomocą sieci telewizji kablowych oraz Internetu.

Telewizja „OBIEKTYW” informuje o ważnych wydarzeniach z regionu. Dostarcza informacji istotnych dla lokalnych mieszkańców, często pomijanych w ogólnopolskich serwisach informacyjnych. W naszych materiałach prezentowane są wydarzenia społeczne, polityczne, kulturalno -rozrywkowe oraz sportowe.

Telewizja działa w ramach Agencji Produkcji Telewizyjnej, Radiowej i  Wydawniczej „OBIEKTYW”, która podejmuje działania reklamowe i promocyjne, organizuje ponadto liczne konferencje i różnorodne eventy.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lokalnych społeczności, które są dumne ze swojej historii, Telewizja „OBIEKTYW” tworzy cykl filmów dokumentalnych pt.: „Historyczny pejzaż Podkarpacia” pokazujący ważne dla regionu, ale mało znane wydarzenia historyczne.

Na swoim koncie Telewizja „OBIEKTYW” ma liczne nagrody za produkcje filmowe, Film „Szlak Naftowy” został wyróżniony na 8. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Turystycznych w Poznaniu, Produkcja „Rzeczpospolita Iwonicka – warto wiedzieć, trzeba zobaczyć” został nagrodzony III miejscem, przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji w Warszawie za dokument historyczny, ukazujący nieznane dzieje terenów Podkarpacia w konkursie „To nas dotyczy”. Dodatkowym wyróżnieniem dla autorów filmu był udział w targach telewizyjnych „Reed MIDEM” Cannes w 2016 roku oraz umieszczenie filmu w targowym katalogu najciekawszych filmów dokumentalnych na świecie.
Film „Czas leśnych kurierów” został wyróżniony przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji w Warszawie I miejscem w konkursie „To Nas Dotyczy”, a produkcja „Akcja Pensjonat” otrzymała III nagrodę w kategorii najlepszy film dokumentalny na 5. Zamojskim Festiwalu Filmowym. Z kolei „Jako w niebie tak i w Komańczy”, film opowiadający historię internowania kardynała Stefana Wyszyńskiego w Komańczy, został uhonorowany nagrodą Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Ta sama produkcja zakwalifikowała się do ścisłego finału Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Gdyni pt: „Niepokorni Niezłomni Wyklęci”.

Telewizja „OBIEKTYW” tworzy również filmy dokumentalne dotyczące ciekawych i ważnych ludzi związanych z Podkarpaciem. Cykl nosi nazwę: „Ludzie Podkarpacia”. Najważniejsze produkcje to: „Firlejówka”. „Nikifor moje drugie imię”, czy „W drodze – wspomnienie o Stanisławie Zającu”. W tym roku Telewizja „OBIEKTYW” wyprodukowała także ośmioodcinkowy serial pt:”Wędrowanie bez plecaka”. Obecnie w fazie postprodukcji jest kolejny dokument fabularyzowany pt: „Łukasiewicz – nafciarz romantyk”, który opowiada o początkach przemysłu naftowego.

Nad każdą produkcją Telewizji „OBIEKTYW” pracuje zespół wykwalifikowanych pracowników, wyposażonych w najlepszy sprzęt do tworzenia i obróbki materiałów filmowych. Właścicielem telewizji jest Bogdan Miszczak.