Weigl – Zwyciężyć tyfus

"Zwyciężyć tyfus"

Rudolf Weigl to kolejny bohater, realizowanego przez Telewizję Obiektyw, cyklu Polscy Wizjonerzy. Pierwsza część zdjęć do filmu pod roboczym tytułem „Zwyciężyć tyfus” nagrywana była na przełomie października i listopada – w Jaśle, Sanoku i Żurawicy. W obsadzie znaleźli się Tomasz Stockinger, Aleksander Talkowski, Kamila Bestry-Kuźma oraz Mateusz Mikoś. Reżyserem filmu jest Marcin Głowacki.

– Pomysł na ten film zrodził się w mojej głowie w ubiegłym roku. Kiedy zacząłem szukać informacji na temat profesora Rudolfa Weigla, to doszedłem do wnioski, że lepszego bohatera nie możemy sobie wymyślić. Po pierwsze, że związany z Podkarpaciem, po drugie, że dokładnie sto lat temu, w 1920 roku Rudolf Weigl opracował skuteczną szczepionkę przeciw tyfusowi plamistemu. Myślę, że to dobry moment, aby przypomnieć tę postać – mówi producent filmu, Bogdan Miszczak.

Zdjęcia do filmu będą kontynuowane w przyszłym roku. 

Film uzyskał dofinansowanie ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego. Premierę zaplanowano na jesień 2022 roku.

Powstaje film o wybitnym biologu Rudolfie Weiglu

W Jaśle, Sanoku i Żurawicy kręcone były zdjęcia do nowego filmu Telewizji Obiektyw. Tym razem jest to opowieść o wybitnym

Powstaje film o prof. Rudolfie Weiglu. O najnowszej produkcji Telewizji Obiektyw na antenie TVP Rzeszów

Ekipa TVP Rzeszów odwiedziła plan zdjęciowy filmu o prof. Rudolfie Weiglu – wynalazcy pierwszej w historii szczepionki przeciwko tyfusowi plamistemu.

Na Podkarpaciu powstaje film o wybitnym biologu – Rudolfie Weiglu

W Jaśle rozpoczęły się zdjęcia do nowego filmu Telewizji Obiektyw. Tym razem jest to opowieść o wybitnym biologu – prof.

Zdjęcia z planu filmowego
O naszej produkcji w mediach: