„Wieleżyński – alchemik ze Lwowa” na Polonijnym Festiwalu Filmowym w Myślenicach!

Miłośników kina i kultury zapraszamy na II Polonijny Festiwal Filmowy w Myślenicach, który odbędzie się w dniach 7-12 maja 2024! Wśród filmowych propozycji znalazł się „Wieleżyński – alchemik ze Lwowa” w reżyserii Mariusza Bonaszewskiego, produkcji Obiektyw Film Studio. Film poświęcony jest Marianowi Wieleżyńkiemu, który był nie tylko pionierem światowego gazownictwa, ale także założycielem pierwszej na świecie firmy opartej na akcjonariacie pracowniczym. Opowieść o Marianie Wieleżyńskim, w którego postać wcielił się Wojciech Zieliński widzowie będą mogli obejrzeć 8 maja.

Festiwal odbywa się w ramach Dni Polonii i Polaków 2024.

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/1PC3msb9L

Publikacje – książki wraz z filmem DVD lub film MP4 na pendrive można nabyć w redakcji Telewizji Obiektyw lub zamówić mailowo. Realizujemy wysyłki pocztą kurierską.

Dostępne również inne filmy z cyklu Polscy Wizjonerzy.

Kontakt z redakcją:
ul. Bohaterów Westerplatte 16A
38-400 Krosno
tel. 13 493 80 06, e-mail: produkcja@tvobiektyw@.pl


„Wieleżyński – alchemik ze Lwowa” jest trzecim z cyklu „Polscy Wizjonerzy”, który powstał z myślą o przybliżeniu szerszej publiczności wybitnych Polaków – mężów stanu, polskich naukowców, wynalazców i wizjonerów. Film poświęcony jest Marianowi Wieleżyńkiemu, który był nie tylko pionierem światowego gazownictwa, ale także założycielem pierwszej na świecie firmy opartej na akcjonariacie pracowniczym. Pomysłodawcą produkcji jest producent – Bogdan Miszczak. Scenariusz napisała Małgorzata Sobieszczańska. Obraz jest debiutem reżyserskim Mariusza Bonaszewskiego. Zdjęcia realizował Mariusz Konopka. W rolach głównych występują min. Wojciech Zieliński, Anna Cieślak oraz Marcin Kwaśny.

Sponsorem głównym filmu „Wieleżyński – alchemik ze Lwowa” jest PGNiG S.A., sponsorami wspierającymi GAZ-SYSTEM S. A. w Warszawie, ORLEN OIL, ORLEN POŁUDNIE, Splast Sp. z o.o., Krośnieński Holding Komunalny Sp. z o.o., JAFAR S.A. , PGNiG TECHNOLOGIE, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie, PRDM Sp. z o.o. w Jaśle, MPGK Jasło Sp. z o.o., Krosno Glass S.A.; Trans-Wiert Sp. z o.o. oraz Samorządy Małopolski i Podkarpacia: Miasto Jasło, Miasto Gorlice, Miasto Sanok, Powiat Krośnieński, Powiat Jasielski, Powiat Rzeszowski, Gmina Krościenko Wyżne, Gmina Jedlicze, Gmina Chorkówka, Gmina Jasło, Gmina Skołyszyn, Gmina Miejsce Piastowe, Gmina Tarnowiec, Gmina Sanok, Gmina Rymanów i Gmina Wojaszówka. Film realizowany jest również ze środków Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie i Województwa Podkarpackiego w ramach programu Podkarpacka Kronika Filmowa. Film wpisuje się w oficjalne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości i uzyskał zgodę na posługiwanie się oficjalnym logo obchodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *