Wolontariat nie taki straszny. Strachy zapraszają chętnych do pomocy

Nocne Teatralia Strachy to międzynarodowy festiwal sztuk alternatywnych, który dostarcza mieszkańcom niezapomnianych emocji już od 12 lat. Najbliżej wydarzeń są właśnie Wolontariusze, czyli osoby nieodpłatnie pomagające w organizacji. Dlaczego warto zostać jednym z nich?

Organizatorzy zawsze podkreślają, że wolontariusze są siłą napędową całego wydarzenia. To oni dbają o wystrój kawiarenki i czystość garderoby, przeprowadzają konkursy, pomagają aktorom przed i podczas spektakli czy kontaktują się z mediami. Ich obowiązki są tak różnorodne, że jeszcze długo można wyliczać.

Jeżeli uważasz, że to właśnie TY powinieneś zostać Wolontariuszem podczas 13. Edycji Nocnych Teatraliów Strachy, wypełnij kartę zgłoszeniową:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeRxAYzKpVpZcckHyG9CAtWJl_ugtq6f4nZIb8trdd6FUjDcg/viewform

Wszyscy pomocnicy dostaną festiwalowe koszulki, torby oraz identyfikatory.

– Po każdym przedstawieniu możemy się spotkać z aktorami, co jest bardzo rozwijające – mówi Ola, jedna z ubiegłorocznych wolontariuszek – Nic nie pozwala być tak blisko teatru i aktorów. Poza tym wszyscy tam się lubią, nikt nikogo nie ocenia. Jest naprawdę spoko – dodaje.

Po zakończeniu festiwalu wolontariusze otrzymują zaświadczenie od organizatora potwierdzające ich udział – Może się to potem przydać podczas szukania pracy – przekonuje wszystkich chętnych Ola – Same plusy.

Zainteresowani wolontariatem mogą znaleźć więcej informacji: http://nocneteatralia.pl/wolontariat

Organizatorzy na zgłoszenia czekają do 20 sierpnia!

Tegoroczna edycja imprezy, ze względu na pandemię, odbędzie się w dniach 11-12 września (piątek-sobota). Szczegółowy program imprezy zostanie opublikowany niebawem.

Źródło: Teart s.tr.a.c.h.