AKCJA ZNICZ 2023. KROSNO

Już od wtorku tj. 31 października od godz. 7.00 będą obowiązywać zmiany w organizacji ruchu w okolicach krośnieńskich cmentarzy. Tymczasowo zmienione zostanie oznakowanie ulic, wyznaczone zostaną dodatkowe miejsca parkingowe, a w obrębie cmentarzy pojawią się policjanci i strażnicy miejscy, którzy będą kierować ruchem. Wszystkie zmiany organizacji ruchu drogowego będą obowiązywać do czwartku 2 listopada do północy. 


W rejonie cmentarza przy ul. Wyszyńskiego wyznaczone zostaną parkingi:

 • na wysokości cmentarza przy ul. Wyszyńskiego,
 • przy kościele św. Piotra i Jana z Dukli,
 • wszystkie parkingi w rejonie Starostwa Powiatowego przy ul. Bieszczadzkiej,
 • parking na osiedlu mieszkaniowym im. Grota Roweckiego od strony ul. Podkarpackiej,
 • parking przy placu Papieskim.

Na ulicy Wyszyńskiego będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się (w kierunku dzielnicy Suchodół) po obu stronach od ul. Podkarpackiej do zatok autobusowych poniżej cmentarza.

Ograniczenie prędkości do 40 km/h
Na odcinku ul. Podkarpackiej od skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego i ul. Grodzką do skrzyżowania z ul. Lwowską będzie obowiązywać ograniczenie prędkości do 40 km/h.


W rejonie cmentarza komunalnego w dzielnicy Polanka obowiązywać będą następujące zasady ruchu drogowego:

 • na ul. Baczyńskiego obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy, wjazd możliwy będzie od ul. Decowskiego. Od strony Dobieszyna za skrzyżowaniem z ul. Popiełuszki na ul. Baczyńskiego będzie obowiązywał “zakaz wjazdu”,
 • po lewej stronie ul. Baczyńskiego w kierunku Dobieszyna obowiązywał będzie “zakaz zatrzymywania się”,
 • parkowanie na ul. Baczyńskiego możliwe będzie tylko po prawej stronie ulicy (od strony cmentarza) w kierunku Dobieszyna,
 • parkowanie będzie również możliwe na ul. Pięknej,
 • parkowanie przy ul. Popiełuszki będzie możliwe po lewej stronie w wyznaczonych i oznakowanych miejscach,
 • prędkość na ul. Popiełuszki w rejonie cmentarza ograniczona zostanie do 40 km/h.


Na parkingach będą wyznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

NOWOŚĆ NA CMENTARZACH – koniecznie przeczytaj REGAŁY NA ZNICZE DO PONOWNEGO UŻYCIA

KOMUNIKACJA MIEJSKA MKS BĘDZIE BEZPŁATNA

W dniu 1 listopada 2023 r. przejazdy Miejską Komunikacją Samochodową będą bezpłatne dla wszystkich pasażerów.


Autobusy MKS będą realizowały następujące kursy na liniach A, E i G:

 • linia A będzie kursowała zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy,
 • linia E będzie kursowała na swojej regularnej trasie: Os. Traugutta – Boh. Westerplatte – pl. Monte Cassino – Dworzec Autobusowy – Krakowska – Os. Polanka wg specjalnego rozkładu jazdy obowiązującego w dniu 1.11.2023 r.

UWAGA: W tym dniu linia E nie będzie realizowała kursów do i z Dzielnicy Turaszówka, która będzie obsługiwana przez linię A,

 • linia G będzie kursowała zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy. Dodatkowo wykonane będą kursy z przystanku Traugutta o godz. 06:22 i 07:29 w kierunku ul. Wyszyńskiego oraz kursy powrotne z przystanku Wyszyńskiego Cmentarz o godz. 07:47 i 09:43.

W dniu 1.11.2023 r. będą również realizowane kursy do i ze Szpitala Wojewódzkiego: linia 10 o godz. 5:12 Głowienka – Szpital, linia 0 o godz. 06:03 Szpital – Os. Traugutta, linia 1 o godz. 17:35 Dworzec – Szpital i linia 1 o godz. 18:02 Szpital – Dworzec ; zgodnie z rozkładem jazdy dni świątecznych.
Szczegółowy rozkład jazdy MKS obowiązujący w dniu 1 LISTOPADA 2023 r. znajduje się na stronie internetowej MKS.

Szczegółowe informacje dotyczące rozkładu jazdy są do uzyskania pod numerem telefonu: 13 43-686-94 i na stronie internetowej rozklad.mks-krosno.pl


INFORMACJA DODATKOWA:

Lokalizacja toalet na cmentarzu komunalnym przy ul. Wyszyńskiego

 • toaleta ogólnodostępna dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych zlokalizowana w budynku domu przedpogrzebowego (toaleta płatna – wrzutomat 1 zł),
 • toalety ogólnodostępne w pawilonach od ul. Podkarpackiej (wejście od strony parkingu),
 • pięć kabin przenośnych typu TOI TOI, w następujących lokalizacjach: przy pierwszej bramie od strony kościoła sektor B1, na przeciw budynku domu przedpogrzebowego sektor D3, w sektorze E10 (przejście w kierunku Placu Papieskiego), w sektorze H3 (w kierunku nowej części cmentarza od strony Suchodołu), w sektorze D8 (przejście w kierunku Placu Papieskiego).

Na cmentarzu przy ul. Popiełuszki (Polanka) kabina przy bramie od strony ul. Popiełuszki oraz przy bramie od strony ul. Baczyńskiego i Wyspiańskiego (Turaszówka) przy bramie wjazdowej na cmentarz.

serwis prasowy UM Krosno