Andrejkow i Siuda – aukcja dzieł sztuki dla szpitala w Łańcucie

G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Jasionce k. Rzeszowa organizuje aukcję charytatywną obrazów wielkoformatowych namalowanych na żywo podczas Targów Aranżacji Wnętrz Home Design w 2019 r. Cały dochód uzyskany z licytacji przekazany zostanie na rzecz szpitala zakaźnego w Łańcucie w ramach walki z pandemią koronawirusa. Autorami dzieł sztuki są Arkadiusz Andrejkow – najpopularniejszy na Podkarpaciu artysta street artu i Anita Zofia Siuda – niezwykle utalentowana malarka specjalizująca się w portretach kobiet.

Charytatywna licytacja dzieł sztuki Arkadiusza Andrejkowa i Anity Zofii Siudy organizowana jest w ramach akcji „G2A Arena wspiera!”, którą CWK w Jasionce zapoczątkowało podczas pandemii koronawirusa. Cała kwota uzyskana z licytacji przekazana zostanie dla Centrum Medycznego w Łańcucie z klinicznym oddziałem chorób zakaźnych, przekształconego decyzją Wojewody Podkarpackiego w jednoimienny szpital zakaźny.

Tym gestem pragniemy dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć szpital w Łańcucie w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Jesteśmy wdzięczni artystom, którzy przekazali swoje fantastyczne prace na ten cel. Do tej pory zdobiły one wnętrza G2A Areny. Mam nadzieję, że teraz znajdą nowego właściciela!” – mówi Edyta Rzewuska, Rzecznik Prasowy G2A Arena.

PRZEDMIOTY AUKCJI:

“Ostaszewski” Arkadiusz Andrejkow – akryl, spray na płótnie, wymiary: 2,08 m x 1,58 m LINK DO AUKCJI: https://bit.ly/3f6CdtW

“Dziewczyna z perłą” Anita Zofia Siuda – akryl na płótnie, wymiary: 1,10 m x 1,80 m LINK DO AUKCJI: https://bit.ly/2YhMjCf

CZAS TRWANIA AUKCJI: 28 KWIETNIA – 31 MAJA 2020 r.

Więcej o akcji: https://bit.ly/3d0QUNh

ARKADIUSZ ANDREJKOW – najpopularniejszy na Podkarpaciu artysta street artu i autor kultowych rzeszowskich murali. Arkadiusz Andrejkow ur. w 1985 roku w Sanoku. Absolwent Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, gdzie w 2010 uzyskał dyplom w pracowni malarstwa Marka Pokrywki. Obecnie mieszka i tworzy w Sanoku. Zajmuje się street artem oraz malarstwem. Zajął II miejsce w I Międzynarodowym Konkursie Malarskim Modessqe, Galeria Skwer, Warszawa, 2013r. − w 2017 roku otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektu „Cichy Memoriał”. − W 2019 roku otrzymał stypendium twórcze Marszałka Województwa Podkarpackiego na projekt „MuralMapa”

ANITA ZOFIA SIUDA Zajmuje się malarstwem sztalugowym, grafiką komputerową, ilustracją, animacją flash. Wystawiała swoje prace m.in. w Katowicach, Warszawie, Krakowie, Edynburgu, na zamku w Nidzicy . Wielokrotnie wyróżniano jej prace na portalach graficznych polskich i zagranicznych. Głównym tematem jej malarstwa jest kobieta w oderwaniu od rzeczywistości, zamknięta w bańce swoich emocji. Jest to swoista spowiedź odzwierciedlająca wewnętrzne zwykłej kobiety przełomu wieków.

Źródło: G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego