Festiwal „bRZEg Miasta”

Festiwal „bRZEg Miasta” – nowe muzyczne wydarzenie na wakacyjnej mapie Rzeszowa.

Rzeszowski Dom Kultury tworzy nową przestrzeń dla młodej sztuki. Miasto Rzeszów tętni życiem i różnorodną muzyką. Najwyższa pora, aby te wszystkie dźwięki wyszły z sal prób oraz garażów na scenę i w pełni wybrzmiały w uszach mieszkańców stolicy Podkarpacia. W związku z tym organizatorzy zapraszają na nowe, muzyczne wydarzenie na wakacyjnej mapie Rzeszowa – Festiwal „bRZEg Miasta”. Impreza jest realizowana w ramach letniej akcji miejskiej “Atrakcje na wakacje”.

Główną ideą imprezy jest promocja lokalnych twórców oraz popularyzacja obcowania
z muzyką wśród mieszkańców. Pierwsza edycja „bRZEgu Miasta” odbędzie się już w sobotę 7 sierpnia 2021 roku o godzinie 19:00 na terenie Ośrodka Sportów Wodnych “Marina” w malowniczej części Rzeszowa, tuż nad bRZEgiem Wisłoka. Na scenie wystąpią rzeszowskie zespoły Goofy Ginz, Symptone oraz Pusta Przestrzeń.

Goofy Ginz to grupa, która muzycznie oscyluje w okolicach post-rocka i psychodelii, jak również czerpie inspiracje z dreampopu, noise’u czy electronici. Symptone to zespół ocierający się o gatunki grunge, punk rock i nu-metal, który niedawno zakwalifikował się do półfinału Antyfest’u Antyradio 2021, gdzie zdobył wyróżnienie. Pusta Przestrzeń to grupa poszukująca kompromisu pomiędzy intrygującą, nieokrzesaną gitarową alternatywą a przebojowym, melodyjnym obliczem pop rocka, której utwory można było usłyszeć na antenie Polskiego Radia Czwórka, Polskiego Radia Rzeszów oraz Radia Aktywnego.

Dla osób zaszczepionych przeciw COVID-19 będzie dostępnych 300 bezpłatnych wejściówek. Do wejścia konieczne będą: posiadanie kodu QR potwierdzającego szczepienie, zapoznanie się
z Regulaminem oraz wypełnienie na miejscu Karty Uczestnika Festiwalu. Bezpłatne bilety dla osób niezaszczepionych będą dostępne w liczbie 250 sztuk. Rejestracja na Festiwal „bRZEg Miasta” odbywa się w godzinach 8:00-16:00 pod numerem telefonu 515 409 232 oraz będzie prowadzona na miejscu w dniu wydarzenia.