Firma Gryfskand rezygnuje z budowy zakładu w Ustrzykach Dolnych

Gryfskand wycofał się z planów budowy zakładu węgla drzewnego w stolicy Bieszczadów. W lutym br. mieszkańcy Ustrzyk Dolnych protestowali przeciwko tej inwestycji. Petycję przeciwko budowie fabryki węgla drzewnego podpisało  blisko 5 tys. osób.  Pomysłodawcą inicjatywy było Stowarzyszenie Proekologiczne Czyste Ustrzyki Dolne.

Protest Mieszkańców Ustrzyk Dolnych przeciwko budowie fabryki wypału węgla drzewnego
Protest Mieszkańców Ustrzyk Dolnych przeciwko budowie fabryki wypału węgla drzewnego

„Spółka Gryfskand w odpowiedzi na sprzeciw oraz petycję mieszkańców Miasta i Gminy Ustrzyki Dolne, stowarzyszeń i przedstawicieli samorządów wycofała się z planowanej budowy fabryki węgla drzewnego w Ustrzykach Dolnych” – czytamy w komunikacie opublikowanym na portalu gminy.

Oświadczenie firmy Gryfskand:

Chcielibyśmy poinformować, że firma wycofuje się z planów budowy zakładu produkującego węgiel drzewny w Ustrzykach Dolnych. Rezygnujemy z inwestycji z uwagi na sprzeciw społeczny, a także negatywne stanowisko rady powiatu bieszczadzkiego. Uważamy, że mieszkańcy powinni mieć możliwość wypowiedzenia się, jakiego rodzaju działalność widzieliby w swojej okolicy. Jednocześnie chcemy podkreślić, że w walce przeciwko zakładowi rozpowszechniano wiele nieprawdziwych informacji, które godziły w dobre imię firmy. Zostaliśmy też zamieszani w walkę miejscowych frakcji politycznych. Nie chcemy w tym uczestniczyć, stąd decyzja o rezygnacji z inwestycji.