II Plener Rzeźbiarski „Odpocznij u Zdroju”

Rzeźbiarze w Iwoniczu po raz drugi

„Odpocznij u Zdroju” to hasło II Pleneru Rzeźbiarskiego organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Iwoniczu-Zdroju i Nadleśnictwo Dukla. Udział w nim zapowiedziało pięciu znakomitych artystów parających się rzeźbią wielkowymiarową. Ich prace w przyszłości ozdobią teren lasu iwonickiego.

Rozpoczęcie pleneru zaplanowano na poniedziałek 11 lipca. Przez kolejne cztery dni w godzinach 10.00-17.00 będzie można oglądać artystów przy pracy i śledzić jej postęp. Uroczyste zakończenie pleneru i ekspozycja rzeźb odbędzie się w czwartek 14 lipca. Wówczas też zaplanowano imprezy towarzyszące.  Będą m.in. promowane produkty „Dobre z lasu”, będzie koncert zespołu sygnalistów „Echo Karpat” i kapeli „Spod Rubani”, zaś Nadleśnictwa Dukla przygotuje leśne stoisko edukacyjne.

– Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Odpocznij u Zdroju”, dlatego liczymy na inwencję twórców, by ukończone rzeźby mogły być elementem wyposażenia parku zdrojowego i pozwalały odpoczywać w towarzystwie dzieła sztuki – zaznacza Dorota Sokołowska-Świstak, dyrektor GOK w Iwoniczu-Zdroju. – Również rzeźby z ubiegłorocznego pleneru, po zabezpieczeniu, będą montowane na ścieżkach spacerowych w iwonickim lesie.

 W artystycznym wydarzeniu swój udział zapowiedzieli: Paweł Leszega z Krosna, Andrzej Madziar z Gogołowa, Sylwester Sowa z Włodawy, Stanisław Socha z Faściszowej i Ryszard Wysocki z Kalet. Komisarzem pleneru jest Jan Stachyrak.

Patronatem honorowym wydarzenie objęli: Witold Kocaj, burmistrz Miasta i Gminy Iwonicz-Zdrój oraz Marek Marecki, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. 

Tekst: Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie