Jasielski Budżet Obywatelski – można wybierać spośród 10 projektów

Tylko do końca września trwa głosowanie w ramach drugiej edycji Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego. Wybierać można spośród 10 projektów. Na realizację projektów przeznaczono z budżetu miejskiego pół miliona złotych.

Obecnie na pierwszych trzech miejscach znajdują się kolejno: Instalacja hali pneumatycznej na terenie boiska typu “Orlik” przy ulicy Szkolnej 38 w Jaśle; Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Miejskich nr 5 w Jaśle; Budowa bezpiecznego placu do rekreacji konnej, prowadzenia zajęć z hipoterapii, zawodów jeździeckich przy ulicy Sroczyńskiego. Szczegółowe wyniki i opis wszystkich projektów na stronie: https://konsultacje.um.jaslo.pl/pl/budzet/glosowanie/2

Wszystko można jeszcze zmienić biorąc udział w głosowaniu:
– tradycyjnie w Urzędzie Miasta w Jaśle, za pomocą kart do głosowania: w poniedziałki – od 9.00 do 17.00; od wtorku do piątku od 9.00 do 13.00; w soboty (21 i 28 września) – od 9.00 do 13.00.
– internetowo – przez elektroniczny formularz na stronie: www.konsultacje.um.jaslo.pl
(Uwaga: Konta utworzone w 2018 roku zostały usunięte. Aby oddać głos konieczna jest rejestracja nowego konta w systemie. Nie można oddać głosu poprzez rejestrację uproszczoną. W przypadku kłopotów w procesie rejestracji elektronicznej prosimy o kontakt z informatykami urzędu – tel. 13 44 86 330).
Głosować mogą mieszkańcy Jasła od 13 roku życia, głosuje się jednorazowo na wybrany projekt z listy. Wygrywają te projekty, które otrzymały największą liczbę głosów, a koszt ich realizacji mieści się w wyznaczonej puli 500 tys. zł. Lista zwycięskich projektów zostanie ogłoszona najpóźniej do 31 października.

Urząd Miasta w Jaśle