Kierunek: Inicjatywa! w Krośnie: Wiecznie młodzi

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zaprasza do udziału w inicjatywach organizowanych przez mieszkańców. W ramach projektu Kierunek: Inicjatywa! przyznane zostały granty na działania kulturalne. „Wiecznie młodzi” to kolejna z propozycji, do udziału w której serdecznie zapraszamy.

Celem projektu jest przełamywanie stereotypów na temat osób starszych i z niepełnosprawnościami oraz zmiana postrzegania Domu Pomocy Społecznej, który kojarzony jest często jako smutne miejsce.

Autorzy pomysłu chcą pokazać, że wszyscy niezależnie od wieku i stopnia sprawności, mogą być „wiecznie młodzi”, bo młodość to przede wszystkim stan ducha. Wszyscy jesteśmy ciekawi świata, pełni pasji i chcemy aktywnie uczestniczyć we współczesnym życiu – o projekcie mówią jego pomysłodawcy.

Grupa realizująca inicjatywę wraz z mieszkańcami Domu zaprasza sąsiadów DPS, czyli mieszkańców ul. Składowej, Żwirki Wigury i innych mieszkańców miasta do udziału w poszczególnych elementach projektu. Będzie to okazja, żeby lepiej się poznać i razem miło spędzić czas.

Poznamy kulturę Ameryki Południowej, spotkamy się z uroczymi alpakami i będziemy bawić się na koncercie fletni Pana w wykonaniu Freddy Llerena. Będziemy także tworzyć sztukę. Na krośnieńskiej starówce zorganizujemy plener malarski. Namalujemy nasze piękne miasto, a efekty zaprezentujemy podczas dwóch wystaw w Domu Pomocy Społecznej nr 1 i w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza – inicjatorzy zachęcają do udziału w każdym z punktów programu.

Projekt „Kierunek: Inicjatywa!” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Dom Kultury+ Edycja 2023.