Miasto Szkła Krosno – Górnik Trans.eu Wałbrzych

W najbliższą niedzielę koszykarze Miasta Szkła Krosno rozegrają mecz z wiceliderem rozgrywek Suzuki 1 Liga Mężczyzn – zespołem Górnik Trans.EU Wałbrzych. Pierwsze starcie obu drużyn nie był zbyt udane dla Biało-Zielonych. Podopieczni Marcina Radomskiego ulegli Górnikowi w Wałbrzychu 97:68. Po rozegraniu 27 kolejek podopieczni Łukasza Grudniewskiego z 49 punktami zajmują fotel wicelidera rozgrywek. Krośnianie po 5 zwycięstwach z rzędu plasują się na 6 miejscu z dorobkiem 42 punktów.

Różnice punktowe między zespołami zasiadującymi w tabeli ze Szklanym Teamem są niewielkie i zajmowane przez Biało-Zielonych 6. miejsce nie gwarantuje jeszcze pewnego udziały w fazie play-off. Po wysokiej porażce w pierwszej rundzie czas zrewanżować się Górnikowi i zapewnić miejsce premiowane playoffami.

Sobotni mecz Biało-Zielono dedykują ponownie firmie Transition Technologies, która już 7 sezon jest sponsorem strategicznym drużyny. Z powodu obostrzeń spowodowanych zagrożeniem epidemicznym mecz odbędzie się bez udziału publiczności. Bezpośrednią transmisję z tego pojedynku będzie można obejrzeć na platformie www.TVCOM.pl.

Źródło: basketkrosno.pl