Rozpoczął się nabór projektów do kolejnej edycji Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego

W ubiegłym tygodniu rozpoczął się nabór projektów do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego (JBO) na 2022 rok. Projekt może zgłosić każdy jaślanin (powyżej 13-tego roku życia) do 30 czerwca.

Składać można projekty o charakterze inwestycyjnym (np. budowa czy remonty obiektów) oraz obejmujące działania np. w obszarze kultury, sportu, edukacji i spraw społecznych. Na pierwsze zabezpieczono pulę 400 tysięcy złotych, na drugie 100 tysięcy złotych.

Aby usprawnić proces przygotowania propozycji projektów Urząd Miasta w Jaśle przygotowaliśmy specjalny poradnik, który krok po kroku, podpowie jak wypełnić formularz https://um.jaslo.pl/pl/rozpoczynamy-nabor-projektow-do-kolejnej-edycji-jasielskiego-budzetu-obywatelskiego/ Swoje pomysły można zgłaszać za pomocą formularza dostępnego w Miejskim Systemie Konsultacji Społecznych pod adresem www.konsultacje.um.jaslo.pl

Komplet dokumentów potrzebny do złożenia wniosku można także otrzymać, po zgłoszeniu takiej prośby, na adres mailowy konsultacje@um.jaslo.pl. Formularze dostępne są również w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta w Jaśle (parter, pok. nr 19). Do każdej propozycji projektu należy dołączyć listę poparcia podpisaną przez 25 mieszkańców Jasła, którzy ukończyli 13 rok życia.

Źródło: Urząd Miasta w Jaśle

Fot. Grzegorz Zarzyka