Stop LEX PILOT!

Widzowie telewizji lokalnych oraz użytkownicy mediów społecznościowych przez najbliższe tygodnie będą mogli zobaczyć krótki spot informujący o Lex Pilot przygotowany przez Wielkopolską Telewizję Kablową, zwycięzcę konkursu zorganizowanego przez Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej, którego celem było nagłośnienie szkodliwości nowych regulacji.
Spot można obejrzeć https://www.telewizjaobiektyw.pl/media-lokalne-aktywnie-informuja-o-skutkach-lex-pilot/

Chcieliśmy dotrzeć do mediów i społeczności lokalnych, by pokazać, co może się stać, gdy w życie wejdą przepisy tzw. Lex Pilot. Ustawienie na pilotach pierwszych pięciu kanałów telewizji publicznej – często w miejsce programów telewizji lokalnych – i umożliwienie abonentom zakupu pojedynczych kanałów sprawią, że dalsze funkcjonowanie telewizji lokalnych będzie niepewne. Mogą stracić widzów, a co za tym idzie także reklamodawców. W efekcie grozi im zniknięcie z anteny. Dlatego pomyśleliśmy o kampanii, w której dotrzemy do widzów lokalnych mediów w najlepiej im znany sposób – poprzez spot telewizyjny o Lex Pilot – mówi Jerzy Straszewski, prezes PIKE.

W konkursie wyróżniono także spot telewizyjny „Stop Lex Pilot” przygotowany przez TV Police, który wyreżyserowała i odpowiadała za produkcję Katarzyna Frankowska.

Więcej na www.lexpilot.pl