Telewizyjna premiera filmu “Wieleżyński – alchemik ze Lwowa” już jutro na kanale Kino Polska!

8 lipca (sobota) o godz. 18:50 w Kino Polska zostanie pokazany film “Wieleżyński – alchemik ze Lwowa” produkcji Telewizji Obiektyw.

Kolejne seanse:

piątek 14.07 godz. 11:30
niedziela 23.07 godz. 16:30
sobota 29.07 godz. 17:00

„Wieleżyński – alchemik ze Lwowa” jest trzecim z cyklu „Polscy Wizjonerzy”, który powstał z myślą o przybliżeniu szerszej publiczności wybitnych Polaków – mężów stanu, polskich naukowców, wynalazców i wizjonerów. Film poświęcony jest Marianowi Wieleżyńkiemu, który był nie tylko pionierem światowego gazownictwa, ale także założycielem pierwszej na świecie firmy opartej na akcjonariacie pracowniczym. Pomysłodawcą produkcji jest producent – Bogdan Miszczak. Scenariusz napisała Małgorzata Sobieszczańska. Obraz jest debiutem reżyserskim Mariusza Bonaszewskiego. Zdjęcia realizował Mariusz Konopka. W rolach głównych występują min. Wojciech Zieliński, Anna Cieślak oraz Marcin Kwaśny.

Sponsorem głównym filmu „Wieleżyński – alchemik ze Lwowa” jest PGNiG S.A., sponsorami wspierającymi GAZ-SYSTEM S. A. w Warszawie, ORLEN OIL, ORLEN POŁUDNIE, Splast Sp. z o.o., Krośnieński Holding Komunalny Sp. z o.o., JAFAR S.A. , PGNiG TECHNOLOGIE, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie, PRDM Sp. z o.o. w Jaśle, MPGK Jasło Sp. z o.o., Krosno Glass S.A.; Trans-Wiert Sp. z o.o. oraz Samorządy Małopolski i Podkarpacia: Miasto Jasło, Miasto Gorlice, Miasto Sanok, Powiat Krośnieński, Powiat Jasielski, Powiat Rzeszowski, Gmina Krościenko Wyżne, Gmina Jedlicze, Gmina Chorkówka, Gmina Jasło, Gmina Skołyszyn, Gmina Miejsce Piastowe, Gmina Tarnowiec, Gmina Sanok, Gmina Rymanów i Gmina Wojaszówka. Film realizowany jest również ze środków Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie i Województwa Podkarpackiego w ramach programu Podkarpacka Kronika Filmowa. Film wpisuje się w oficjalne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości i uzyskał zgodę na posługiwanie się oficjalnym logo obchodów.

Serdecznie zapraszamy!