Trwa zbiórka podpisów pod petycją “Połączmy Sanok z S19”

Z inicjatywy burmistrza miasta Sanoka Tomasza Matuszewskiego wdrożono działania na rzecz budowy łącznika S19 z Sanokiem. Koncepcja tej drogi spotkała się z przychylnością samorządowców regionu bieszczadzkiego, radnych, przedsiębiorców działających na tym terenie oraz samych mieszkańców.

Postulowana trasa ma prowadzić od planowanej obwodnicy Miejsca Piastowego tak, aby połączyć ją z Sanokiem. Odcinek nowej drogi to niecałe 30 km. Większa dostępność dużych ośrodków miejskich może przyczynić się do wzrostu atrakcyjności południowo-wschodniej części województwa podkarpackiego. Aktualnie rząd realizuje projekt 100 obwodnic, zatem jest to odpowiedni moment, by przy tej okazji upomnieć się o brakujące odcinki, które sprawią, że nasz region będzie w pełni skomunikowany z resztą Polski i Europy. Potrzeba naprawdę niewiele.
Powstała inicjatywa mająca na celu zebranie niezbędnych podpisów pod petycją ws. budowy łącznika S19 z Sanokiem. Włączyli się w nią samorządowcy, przedsiębiorcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Każdy, kto chce dołożyć swoją cegiełkę i wziąć udział w zbieraniu podpisów, może pobrać treść apelu oraz listy i zebrać podpisy wśród znajomych, sąsiadów i współpracowników.

Formularze są do pobrania na stronie Miasta Sanoka (linki poniżej)

Petycja »

Lista podpisów »

Można złożyć swoje podpisy na listach udostępnionych w Urzędzie Miasta, w pok. nr 4. Więcej informacji pod nr tel. 134652885 i 604 138 152.
Prosimy, by formularze z podpisami wysyłać na adres Urząd Miasta Sanoka, ul. Rynek 1, 38-500 Sanok. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję.

Materiał prasowy Urzędu Miasta Sanoka