XVII Międzynarodowe Dni Wina już w ten weekend

Już w najbliższą sobotę i niedzielę odbędą się kolejne, siedemnaste, Międzynarodowe Dni Wina. W samym sercu miasta, na jasielskim rynku, spotkają się doświadczeni winiarze, rękodzielnicy, oraz wszyscy ci, którzy cenią sobie klimatyczne chwile spędzone w wyjątkowym towarzystwie.

SOBOTA – 26 sierpnia 

Ogrody winne i rękodzieło
W sobotę rozpoczynamy już od godziny 10 – na stoiskach znajdujących się na jasielskim rynku odbywać się będzie prezentacja polskich i zagranicznych regionów winiarskich ora jarmark produktów regionalnych i rękodzieła artystycznego. Stoiska będą czynne do godziny 23.

Z wizytą na miejskiej winnicy Jasło
Osoby zainteresowane zwiedzaniem miejskiej winnicy Jasło zapraszamy na bezpłatne kursy w to miejsce. Odjazdy autobusów odbywać się będą z przystanku przy ul. Kazimierza Wielkiego (przy budynku ZUS) o pełnych godzinach: 10, 12, 14, 16 i 18.

Muzycznie
Dni Wina to również muzyka i śpiew. Zapraszamy zatem również na koncert Jazz OFF COMBO, w wykonaniu zespołu Jasielskiego Domu Kultury (godz. 17), soliści JDK Karolina Polak i Mikołaj Majda wystąpią o godz. 18, wieczór zakończy koncert Mellow Tone Project.

Oficjalne otwarcie uroczystości, wraz z korowodem, w których będą uczestniczyć między innymi zagraniczne delegacje miast partnerskich i zaprzyjaźnionych Miasta Jasła, odbędzie się odpowiednio o godz. 15.45 i 16.00.

NIEDZIELA – 27 sierpnia

W niedzielę Ogrody winne czynne będą od godziny 11 do 20. O godz. 12.15 w Kolegiacie pw. Wniebowzięcia NMP, odprawiona zostanie msza święta z poświęceniem wina.

Ludowo i tanecznie
Od godz. 13.15 zapraszamy na występ kapeli Trzcinicoki, a o godz. 16 na jasielskim rynku pojawią się uczestnicy projektu „Zatańcz ze mną”.  Mieszkańcy Jasła, w różnym wieku, którzy lubią tańczyć, przez kilka tygodni, uczestniczyli w warsztatach tanecznych, by wspólnie teraz zaprezentować efekty swoich wysiłków. Z kolei o godz. 17 wystąpią soliści JDK oraz Konrad Bilski z mini koncertem „nostalgicznie i lirycznie”.

Wydarzenia towarzyszące
W tym roku oprócz wydarzeń, które odbywać się będą na jasielskim rynku przygotowano również wiele dodatkowych atrakcji: kolacje i warsztaty degustacyjne, warsztaty batiku, warsztaty malarskie, czy również wystawę zabytkowych samolotów, samochodów i motocykli – szczegóły na oddzielnych plakatach.

JAsło to JA – zrób sobie zdjęcie
W ramach realizowanego przez miasto projektu: „Jasło – moje miasto, mój dom” zapraszamy wszystkich mieszkańców Jasła do włączenia się w akcję robienia sobie zdjęć, z których powstanie fotograficzny kolaż, później eksponowany na banerze. Specjalna enoturystyczna ścianka ozdobiona  dekoracjami winiarskim stać będzie na jasielskim rynku przez dwa dni imprezy. Każdy mieszkaniec, który wyrazi zgodę na uczestnictwo w projekcie otrzyma dodatkowo pamiątkowe zdjęcie wykonane przez zakład fotograficzny, a później pojawi się na zdjęciach promujących projekt „jasło – moje miasto, mój dom” finansowany ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 oraz budżetu państwa.    

Utrudnienia w ruchu
W związku z organizacją imprezy nastąpią utrudnienia w ruchu na wybranych odcinkach jasielskich  ulic:

  • Rynek część wschodnia (od skrzyżowania z ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Farną – wzdłuż Urzędu Miasta w Jaśle), od godz. 17.00 – 25 sierpnia (piątek) do godz. 23.30 – 27 sierpnia (niedziela).
  • ul. Farna (od skrzyżowania z ul. Rynek do skrzyżowania z ul. P. Skargi), ul. Basztowa (od skrzyżowania z ul P. Skargi do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II), ul. Jana Pawła II (od skrzyżowania z ul. Basztową do skrzyżowania z ul. Rynek), ul. Rynek (deptak i płyta rynku) – na czas przejścia korowodu winiarzy na płytę rynku  – 27 sierpnia (sobota), godz. 15.30 – 16.00
  • Rynek część północna (od skrzyżowania z ul. Farną do skrzyżowania z ul. K. wielkiego), ul. Farna od skrzyżowania z ul. Basztową /P. Skargi do skrzyżowania z ul. Rynek), ul. Gołębia ( od skrzyżowania z ul. Wałową do skrzyżowania z ul. Rynek) – od godz. 7.00 – 26 sierpnia (sobota) do godz. 23.30 – 27 sierpnia (niedziela).

Urząd Miasta w Jaśle