„Z punktu widzenia” – cykl spotkań z fotografami [online]

Emisja: co drugi czwartek, godzina 15.00

Miejsce: strona www.rckp.krosno.pl i media społecznościowe RCKP (Facebook, YouTube)

Każdy z nas ma swój… punkt widzenia. Ilu fotografów, tyle różnych kadrów uchwyconych w jednym miejscu i czasie. To także inne spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość i wybór tematów, których fotografom nigdy nie brakuje. Do udziału w cyklu „Z punktu widzenia” Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zaprasza fotografów i pasjonatów, aby opowiedzieli o swojej pracy oraz historiach z nią związanych.

Gość ósmego odcinka: Jacek Wnuk
Prowadzący: Paweł Fiejdasz
Emisja (ósmy odcinek): 29 kwietnia 2021, godzina 15.00
Premiera: https://youtu.be/LfyoGfiXWpc

Jacek Wnuk – fotograf – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi wydziału operatorskiego kierunku Fotografia. Ukończył również Geografię na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Autor czarno-białego albumu fotograficznego „Karpaty Wschodnie” wydanego w 2014 roku przez wydawnictwo Ruthenus. Twórca i redaktor portalu internetowego www.KarpatyWschodnie.pl. Współautor tekstów albumu fotograficznego „Huculszczyzna” Krzysztofa Hejke. Autor wystaw fotograficznych, prezentacji i wystąpień na festiwalach podróżniczych. Członek Fotoklubu RCKP Krosno.

Organizator i uczestnik wielu wypraw w trudno dostępne tereny Ukrainy, Rumuni, Białorusi i Bałkanów, Rosji i Maroka. Uczestniczył w pomarańczowej rewolucji w Kijowie, pracował jako wolontariusz w Międzynarodowej Inicjatywie Humanitarnej w Czeczenii. Zawodowo zajmuje się fotografią użytkową, reklamową, przyrodniczą i reportażową, projektami graficznymi, fotoedycją, obróbką zdjęć, przygotowaniem publikacji do druku.

Źródło: RCKP w Krośnie

Fot. Jacek Wnuk