Zaduszki Muzyczne: Obywatel GC / Republika

ZADUSZKI MUZYCZNE: OBYWATEL G.C. / REPUBLIKA – GRZEGORZ CIECHOWSKI
Studio Piosenki SWING, zespół instrumentalny


Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, sala widowiskowa – 27 października 2019, godzina 17.00

Studio Piosenki SWING w tym roku wspomina Grzegorza Ciechowskiego. Wystąpią wokaliści Studia Piosenki SWING z zespołem muzycznym.

Przygotowanie: Lucyna Durał, Grzegorz Przepióra

Repertuar: Grzegorz Ciechowski, m.in. Telefony, Kombinat, Tak tak, to ja, Sexy Doll, Mamona.

Bilety 20 zł, ulgowy 15 zł, 10 zł z KKM
Bilety w sprzedaży w kasie RCKP

Grzegorz Ciechowski
Autor, kompozytor, muzyk – „człowiek-orkiestra”: wokalista, instrumentalista, flecista, kompozytor, producent…! 1977 trafił do Res Publiki Jana Castora, którą przekształcił w 1980 roku w Republikę. Republika szybko zyskała status wielkiej gwiazdy i nagrała superpopularne albumy „Nowe sytuacje” i „Nieustanne tango”, będąc jednym ze sprawców rockowego „boomu” w Polsce pierwszej połowy lat 80. – w czym wielka zasługa właśnie Ciechowskiego, wokalisty i twórcy niemal całego repertuaru grupy. Od 1986 roku (po rozpadzie Republiki) słynny jako Obywatel G.C., twórca takich wydawnictw jak „Obywatel G.C.”, czy „Tak, tak!”. Znany również jako Grzegorz z Ciechowa czy Ewa Omernik [za: ciechowski.art].


Muzyka rockowa to sztuka przekazu i ten cel nam przyświecał. Jeśli muzyka nie porusza, nie łapie za serce, mózg czy wątrobę, to robi się z tego jedynie kulturystyka muzyczna. Dla nas to było niesłychanie ważne i to, co pisał Grzegorz, oddziaływało na całe pokolenia – Zbigniew Krzywański, gitarzysta Republiki.