Zapłaciłeś już za śmieci? 15 marca minął termin płatności I raty

15 marca minął termin płatności I raty za śmieci. W tym roku właściciele gospodarstw domowych o nie otrzymają papierowych blankietów z informacją o obowiązujących stawkach, bo stawka pozostaje bez zmian. 

Wysokość opłaty za śmieci w Krośnie się nie zmieniła. Miesięczna stawka to 30 zł za osobę, czyli taka sama jak ustalono w drugiej połowie zeszłego roku. Jeśli macie kompostowniki na bioodpady nadal korzystacie z ulgi i płacicie mniej o 2 zł, czyli 28 zł za osobę miesięcznie.

Gdzie zapłacisz za śmieci bez prowizji?
Tradycyjnie możesz zapłacić za śmieci bez prowizji w kasie Urzędu Miasta przy ul. Ks. Stanisława Staszica 2, w dwóch oddziałach banku Pekao S.A. w Krośnie:

  • przy ul. Powstańców Warszawskich 3,
  • przy ul. Bieszczadzkiej 5.

Punkt kasowy będzie czynny:

  • poniedziałek – czwartek w godz. 7.30 – 15.00
  • piątek w godz. 7.30 – 14.00

WAŻNE! Jeśli będziesz płacić w urzędowej kasie lub w banku, weź ze sobą rachunek z ubiegłego roku. To znacznie przyspieszy obsługę i skróci czas oczekiwania w kolejce.


Nie trać czasu i nie stój w kolejce – zapłać przelewem
Nie masz czasu na czekanie w kolejce do kasy? Sprawdź swój rachunek (blankiet) z ubiegłego roku, może nawet o tym nie wiesz, ale jest na nim indywidualny rachunek bankowy przypisany do Twojego nazwiska. Jeśli korzystasz z bankowości elektronicznej, to na ten właśnie numer konta możesz wpłacać opłatę za śmieci przelewem.

Jest też jeszcze jeden sposób na uniknięcie wizyty w urzędzie czy w banku. Wystarczy wejść na stronę e-Płatności  i zapłacić przez Internet.

Wybierając to rozwiązanie masz dwie opcje:

  • zapłacić bez konieczności logowania się w systemie (tę opcję znajdziesz w pasku narzędzi na górze strony) – do płatności wystarczy wpisać numer kodu kreskowego, który jest na Twoim papierowym blankiecie i potwierdzić, że nie jesteś robotem,
  • zalogować się przy pomocy profilu zaufanego (jeśli go posiadasz) i wybrać właściwą należność uregulować wpłatę. W tym przypadku po zalogowaniu się do systemu zobaczysz też inne swoje zobowiązania tj. podatek od nieruchomości lub gruntu, rolny i opłatę za śmieci.


Terminy płatności poszczególnych rat

Rata I
Rata II
Rata III
Rata IV
płatna do 15 marca
płatna do 15 maja
płatna do 15 września
płatna do 15 listopada

Pamiętaj! Wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zależy od faktycznej liczby osób zamieszkujących nieruchomość. Dlatego też każda zmiana związana z liczbą osób, ma wpływ na wysokość tej opłaty. Zmiany osobowe zgłoś do 10 dnia miesiąca, następującego po miesiącu, w którym zaistniała zmiana. Konieczne jest wtedy ponowne wypełnienie i złożenie deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Wydziale Komunalnym, Ochrony Środowiska i Gospodarki Lokalami UM Krosna. Zmieniona opłata obowiązuje od tego miesiąca, w którym nastąpiła zmiana.

inf. prasowa UM Krosna